Kent konseyleri çalıştayda buluştu

Giriş Tarihi: 5.10.2015
Kent konseyleri çalıştayda buluştu
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türkiye Kent Konseyleri Birliği tarafından düzenlenen Katılımcı Kentsel Planlama ve Kent Konseyleri Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, kent konseylerinin kentlerin olmazsa olmazı olduğunu ve kentlerin dinamiklerinin tamamını temsil edebilen bir yapıya sahip olduklarını vurguladı.

35 İLDEN KATILDILAR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen çalıştaya, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın yanı sıra Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanı Hasan Soygüzel, Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ve 35 ilden gelen kent konseyi başkanları ve genel sekreterleri katıldı.

'KENT' ORTAK PAYDASI
Türkiye'de bin dokuz civarında belediyenin halka hizmet vermesine rağmen yaklaşık yüz kent konseyinin bulunmasının üzücü olduğunu kaydeden Başkan Kocamaz, "Kent projelerinde asıl amaç kenti ortak paydada buluşturmaktır. Siyasi düşünceler, inançlar, söylemler, bakış açıları ne olursa olsun kent ortak paydasında birleştiğimiz zaman o kenti geleceğe daha iyi hazırlamış oluruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kent konseyleri çalıştayda buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN