Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahramanmaraş'ta sağlık için bisiklet

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Kahramanmaraş'ta sağlık için bisiklet

Sağlık Bakanlığının programı kapsamında, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman'da okullara bisiklet dağıtıldı, Şanlıurfa'da ise protokol imzalandı

Sağlık Bakanlığınca yürütülen "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman'da okullara bisiklet dağıtıldı. Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğünce Türkoğlu Yatılı Bölge Ortaokulunda (YİBO) bisiklet dağıtımı dolayısıyla tören düzenlendi. Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, projenin obeziteyle mücadele anlamında önemli bir çalışma olduğunu belirtti.

"HAYATIMIZIN PARÇASI OLMALI"
Çocukları hareketli bir yaşama alıştırmak ve onlara sporu sevdirmek adına "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı"nın önemine dikkati çeken Kartal, "Devletimiz imkanlarını seferber edip çocuklarımıza bisiklet verip onları hareketli bir yaşama kavuşturdu. Obeziteyi önlemenin yolu bilinçli bir toplum olmaktan geçer. Sağlıklı yaşamak için sporu hayatımızın bir parçası haline getirmeliyiz" diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt da yeni eğitim öğretim yılının açılmasıyla kurumlarla yaptıkları ortak projelerin hayata geçirildiğini söyledi. Halk Sağlığı İl Müdürü Ahmet Yener, çocuklara sağlıklı yaşamı teşvik etmek amacıyla bisiklet dağıttıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahramanmaraş'ta sağlık için bisiklet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN