Toplu taşıma güven veriyor

Giriş Tarihi: 7.10.2015
Toplu taşıma güven veriyor
Ankara'da 13 kişinin ölümüne neden olan otobüs kazası, 'Toplu taşıma araçlarının bakımları eksiksiz yapılıyor mu?' sorusunu gündeme getirdi. Yaşanan olayın ardından ülke genelindeki toplu taşıma araçlarındaki güvenlik konusu ciddi anlamda tartışılmaya başlarken, Mersin bu tartışmaların gerisinde kaldı. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren, günlük, haftalık ve aylık bakımın yanı sıra kilometre bazlı bakıma tabii tutulan toplu taşıma araçları güven veriyor.

BAKIMLAR AKSATILMIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ait garanti süresi tamamlanmış araçların bakımı, Makine İkmal Dairesi Başkanlığı'nda, yeni alınan ve garanti süresi devam eden araçların bakımları ise üretici firmalar tarafından yapılıyor. A ve B grubu olarak 2 bölüme ayrılan bakımlar, ağır ve hafif bakımları karşılıyor. Sürücüler tarafından günlük, haftalık ve aylık gözlenen otobüsler, her 10 bin kilometrede lastik ve fren tertibatlarının kontrol edildiği hafif bakıma, 30 bin kilometreyi deviren araçlar ise B grubu denilen ağır bakıma giriyor.

ÇEŞİTLİ KURSLAR
Emniyet ve insan hayatını baz alan belediye yetkilileri, herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi açısından söz konusu araçlarda orijinal parça kullanıyor. Bakımların yanı sıra sürücüler de çeşitli kurslardan ve eğitimlerden geçiriliyor. Belediye bünyesinde hizmet veren 283 otobüste konfor da ön planda. Sabah 06.00'dan gece 00.00'a kadar çalışan toplu taşıma araçlarında yolcuların ulaşımlarını rahat sağlayabilmesi için amortisör ve klima gibi bakımlar da eksiksiz yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toplu taşıma güven veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN