Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CTE Genel Müdürü cezaevlerini gezdi

Giriş Tarihi: 8.10.2015
CTE Genel Müdürü cezaevlerini gezdi

Adana'ya gelen Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Başsavcı Ali Yeldan ve adliye personeli ile birlikte inşaatları gezdi, bilgi aldı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri (CTE) Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Adana'da bakanlığa bağlı ceza infaz kurumları ve birimlerde incelemelerde bulunup, personelle toplantı yaptı. Genel Müdür Enis Yavuz Yıldırım, ilk olarak Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan'ı makamında ziyaret ederek, inşaatı devam eden Adana Adliyesi hakkında bilgi aldı. Başsavcı Yeldan, başsavcılığın çalışmaları ve faaliyetleri hakkında da geniş kapsamlı bir sunum yaptı.

KURUMLARDA İNCELEME

CTE Genel Müdürü Yıldırım, beraberinde Başsavcı Ali Yeldan, Adana Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Başsavcı Vekilleri Cumali Tülü, Musa Ünel ve Cezaevi Savcısı Necdet Yalçın Şen ile birlikte ilk olarak Kürkçüler Cezaevi Kampusunda bulunan F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'nu, ardından da E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nu ziyaret etti. Genel Müdür Yıldırım, kurum müdürleri Haydar Çalışkan ve Yavuz Urş'tan bilgi aldı, ceza ve infaz kurumu mutfağı, merkez kontrol birimi, kantin ve yemekhanesinde yapılan uygulamaları inceledi.

ÇALIŞMALARI YERİNDE GÖRDÜ
Heyet daha sonra, hükümlülerin, tahliyelerinden sonra topluma kazandırılmaları ve meslek edinmeleri amacıyla çeşitli iş kollarında istihdam edilmesi, spordan sanata, kültürel etkinliklerden çiftçiliğe kadar birçok alanda eğitim verme çalışmalarıyla adını duyuran Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndaki çalışmaları yerinde gördü. Hükümlüler tarafından üretilen yer fıstığı tarlasını gezen heyet, yaklaşık 20 gün sonra hasat edilecek yer fıstığının da tadına baktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CTE Genel Müdürü cezaevlerini gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN