Melih ABi: Dolandırıcılar için artık bir çözüm bulunması lâzım

Giriş Tarihi: 9.10.2015
Bir okurum, hatta arkadaşım, tanıdığım bir bayan. Aradı beni ve dedi ki; Dolandırıldım. Yapma ya. Ne kadar? 4 bin lira. Nasıl oldu? Anlatmaya başladı. "Çekilen kredilerle ilgili bankaların aldığı masraf ücretleri için müracatta bulundum. Birkaç banka için birden. Ertesi gün banka görevlisi beni aradı uzlaşma çağrısı yaptı. Ben de 'Mahkeme sonucunu bekleyelim' dedim. Bir gün sonra başka bir numaradan 850'li hattan arandım ve 'Kredi komisyon ücretleriyle ilgili müracatınız olmuş' dedi. Bunun yanı sıra bir sürü güzel söz de söyledi. 'Dava sonuçlandı, ödeme yapacağız' diye devam etti. Sonrasında da 'kredi kartı bilgilerinizi alalım ödeme yapacağız' diye beni düşürdüler. Ben de ne kadar çabuk oldu dedim ama bu tuzağa düştüm. Yapı Kredi ve Denizbank kredi kartı numaralarımı verdim. Ertesi gün 'Para yatmış mı hesap numarama bir bakayım' dedim. Ne göreyim? Denizbank kredi kartımdan ikişer defa 2 bin lira çekilmiş. Bu kadar meblağ çekiliyorsa banka bana mesaj atmalıydı. Birçok banka yapıyor, 'Hesabınızla ilgili şu işlem yapıldı bu işlem yapıldı. Bilginiz dışındaysa bizi arayın' diyorlar. Yapı Kredi Bankası'ndan çekememişler. Ben de bunu bankanın alt yapısının daha iyi olmasına bağladım. Yoksa bir de oradan darbe yiyecektim. Bu konuda Yapı Kredi yetkililerine teşekkür ederim. İstendiği zaman oluyormuş demek ki.
***

Şimdi bankaya itiraz dilekçesi verdim. Bir haftaya yakın bir zaman olmasına rağmen hâlâ işleme konmadığını söylüyorlar. Bu arada 'Ödemeyi yapın, haklı görülürseniz size öderiz, ödemezseniz haksız görüldüğünüz takdirde faiziyle öderseniz' diye cevap aldım. Derdimizi kime anlatacağız? Bir bankanın müşteri şikayetleri departmanının aktif olması lazım. Muhatap bile bulamadım. Dolandırıcılar göstere göstere paramızı çalıyorlar. Benim komisyon ücretleriyle ilgili müracatımdan nasıl haberleri oluyor? En çok merak ettiğim konu da bu?"
***

Maalesef dolandırıcılık şikayetleri artmaya başladı. Lütfen dikkat edin, böyle sahtekarların tuzağına düşmeyin. Ama en önemlisi bu konuda çok ciddi önlemler alınması lazım. 4 bin lira az para değil ve şimdi nasıl ödenecek? Bankalar kredi kartı verirken bir sürü vaatlerde bulunuyor. Bu tür dolandırıcılıklar için kendileri çözüm bulmalı. Müşterilerini mağdur etmemeli.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABi: Dolandırıcılar için artık bir çözüm bulunması lâzım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN