Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sistem kilidini millet açacak

Haziran'dan sonra kilitlenen sistemi milletin açacağını söyleyen AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek, "Memleket meselesini çözelim dediğimizde kimse taşın altına elini koymuyor" dedi

Giriş Tarihi: 9.10.2015
Sistem kilidini millet açacak
Gaziantep'te Şehitkamil Kültür Merkezi'nde düzenlenen tanıtım toplantısında AK Parti milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı. Büyük coşku ve heyecanın olduğu toplantıda konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek, AK Parti karşıtı sloganlar üzerinden siyaset üretmenin, işin kolayına kaçmak olduğunu ve muhalefet partilerinin başka bir şeyden anlamadığını dile getirdi. Şimşek, "Buyurun memleket meselelerini çözelim, elimizi taşın altına koyalım dediğimiz zaman ortalıkta kimseyi göremiyoruz. 'AK Parti karşıtlığında birleşmek kolay ama muhalefetin ülke sorunları karşısında bir araya gelmesi imkansız' demiştim. Ülke terörle mücadele ediyor, küresel krizin etkileri var. Ama gelin görün ki muhalefet partileri elini taşın altına koymuyor" dedi.

TÜRKÇE VE KÜRTÇE

salondakileri Türkçe ve Kürtçe selamlayarak konuşmasına başlayan Şimşek, "Haydi Bismillah diyerek, kutlu hizmet davası için yola çıkıyoruz. İstikrarın önemini 7 Haziran sonrası daha iyi anladık. Başbakanımız, yol haritamızı, beyannamemizi, oldukça kapsamlı, yaptıklarımızı, yapacaklarımızı projelerimizi detaylı bir şekilde kamuoyu ile paylaştı. Buradan küresel ekonomiden rekabete kadar her alanda net bir vizyonumuz, kapsamlı programımız ve reform çabalarımız var" diye konuştu. 7 Haziran seçimlerinden sonra sistemin kilitlendiğini belirten Şimşek, sistemi milletin açacağını ifade etti. Şimşek, "Artık istikrar zamanı. AK Parti karşıtı sloganlar üzerinde siyaset üretmek işin kolayı. Sorunları çözelim dediğinizde kimse ortalıkta yok. MHP ve CHP'den bahsediyorum. HDP de gelen talimatlarla geri çekildi. Böyle durumda elimizi taşın altına koyacağız. MHP'li kardeşlerimizde bunu görüyorum, sahada görüyorum ama Bahçeli'nin yaklaşımı bunu önlüyor. CHP'nin kafası karışık. Şimdi bu kilidi milletimiz çözecek. Milletimiz, birlik, berberlik, barış ikliminden yana tavır koyacak" dedi.

MUHATABIMIZ ÖRGÜT DEĞİL
Çözüm sürecini istismar edenlere karşı anladıkları dilden mücadele edileceğini dile getiren Mehmet Şimşek, "Bizim kurucu genel başkanımız hiçbir siyasi parti başkanının yapmadığını yaptı. İrademiz istismar ettikleri için aynı dilden konuşuyoruz. Türkiye 90'lı yıllara geri dönmeyecek. Terör ile mücadele devam ederken bir yandan da çözüm süreci sürdürülecek. Çünkü bizim muhatabımız terör örgütü değil, halktır" şeklinde konuştu.

'İSTİKRAR İÇİN OY KULLANIN'
Gaziantep'in huzurun istikrarın ve ekonominin önemli merkezlerinden biri olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül de "Hangi partiye oy vermiş olursanız olun ama bu seçimde istikrar için oy kullanın. Siyasi istikrar olmazsa ekonomik istikrarda olmaz. 7 Haziran seçimlerinden sonra dolar 3 lirayı aştı. Esnafımız bir belirsizlik ortamında siftahını yapamadan kepenk kapatır hale geldi. O yüzden tekrar istikrar ve huzur için 1 Kasım'da iş başına inşallah yeniden AK Parti gelecektir" dedi.

YENİ BİR DESTAN
AK Parti'nin 1 Kasım seçimlerinde Gaziantep'in yeni bir destan yazacağını söyleyen AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkçeci ise şunları söyledi: 7 Haziran sonrası eksikliklerimizi gözden geçirerek çalışmalar yaptık. AK Parti 1 Kasım seçimlerinde Gaziantep'te yeni bir destan yazacak. AK Parti olmazsa Türkiye 70'li, 80'li yıllardaki kaos ortamına geri döner, çünkü ülkemizde barışı ve huzur ortamını bozmak isteyen güçlere karşı AK Parti büyük bir kararlılıkla mücadele edecektir.

İŞTE GAZİANTEP ADAYLAR
Gaziantep AK Parti Milletvekili adayları, Selami Yetkinşeker, Muhammed Hakan Tanrıöver, Fikret Murat Tural, Ali Şahin, Mehmet Erdoğan, Abdulkadir Yüksel, Abdullah Nejat Koçer, Canan Candemir Çelik, Şamil Tayyar, Ahmet Uzer, Abdülhamit Gül, Mehmet Şimşek'in öz geçmişleri ve resimlerinin yer aldığı sunum yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sistem kilidini millet açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN