4 kıtadan geldiler Çağ'da buluştular

Çağ Üniversitesi'nde düzenlenen "Dil Öğreniminde Özbenlik" konulu konferansa ABD, Avrupa, Avustralya ve Asya kıtalarından 250'den fazla akademisyen katıldı

Giriş Tarihi: 11.10.2015
4 kıtadan geldiler Çağ'da buluştular
Çağ Üniversitesi'nde uluslararası bilimsel çalışmalar kapsamında, "Dil Öğreniminde Özbenlik" konulu konferans düzenlendi. Her bireyin kendine has özelliklerinin yabancı dil öğrenimi üzerindeki etkileri konusundan hareketle, Kişisel Farklılıklar, Dil Kimliği, Dil Öğrenme Stratejileri, Kendine Güven, Motivasyon, Kişilik ve Öğrenme başlıklarında sunumlar yapıldı. 4 kıtadan, 16 farklı ülkedenve 75 farklı üniversiten dil eğitimcilerinin katıldığı konferansta 130 bildiri sunuldu. 250'nin üzerinde öğretim üyesi, yüksek lisans/doktora öğrencisi, dil öğretmeni ve öğretmenlik bölümü öğrencilerinin dinleyici olarak katıldığı konferans 2 gün sürdü.

İKİNCİ DİL ÖĞRETİLİYOR
Çağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nün katkılarıyla gerçekleşen konferans sonrası konuşan Rektör Prof. Dr. H. Çetin Bedestenci "Çağ Üniversitesi olarak, dil eğitimi için çok önemli bir bilimsel çalışma gerçekleştirdik. Dünyanın dört kıtasından 75 üniversitenin alanlarının uzmanı akademisyenleriyle, dil alanında çalışma yapan genç araştırmacıların ve öğrencilerin bir araya geldikleri, son derece verimli bir çalışma oldu. Öğrenim dili İngilizce olan üniversitemizde, ayrıca İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Çince gibi farklı dünya dillerini de ikinci bir yabancı dil olarak öğrencilerimize vermekteyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 kıtadan geldiler Çağ'da buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN