Türkiye'nin en iyi haber sitesi

991 yetim çocuğun hayali gerçek oldu

Sosyal devlet anlayışıyla toplumun her kesimine ulaşmaya çalışan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin 991 yetim çocuğun hayalini gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 12.10.2015
991 yetim çocuğun hayali gerçek oldu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin yaklaşık bir yıl içerisinde 991 yetim çocuğa ulaşarak dileklerini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Yetim Koordinasyon Merkezi kent genelinde eşini kaybetmiş anne ve çocuklarına ulaşarak sıkıntılarını dinleyip isteklerini yerine getiriyor. Bu kapsamda yetim çocuklara ulaşmak için Şehitkamil Hacı Lütfiye Şireci Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından hayata geçirilen "Bir Dilek de Sen Tut" projesine de destek veren belediye çocukların dileklerini yerine getiriyor.

EĞLENCE YERLERİNE GİDİYORLAR
Anne ve çocukların eğitimini yakından takip eden koordinasyon merkezi, kurulduğu günden bu yana 991 çocuk ve 675 anneye ulaştı. Çocuklara hayallerini soran Başkan Şahin ve merkez çalışanları, çocuklara istedikleri hediyeleri takdim edip, onları kent genelindeki eğlence merkezlerine ve gezi alanlarına götürüyor. Öte yandan, Yetim Koordinasyon Merkezi yetim çocukların akademik başarılarını destekleyerek okul takip ve yönlendirmelerde bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
991 yetim çocuğun hayali gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN