Amerikan pamuğu için K.Maraş önemli pazar

KASİAD'ı ziyaret eden Amerikan Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Gary Adams, Kahramanmaraş'ın ABD'li pamuk üreticisi için önemli bir pazar olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 15.10.2015
Amerikan pamuğu için K.Maraş önemli pazar
Amerikan Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Gary Adams ve Cotton USA Türkiye Temsilcisi Marsha Powell, Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (KASİAD) Başkanı Ali Arpasatan'ı ziyaret etti. ABD'li pamuk üreticileri için Kahramanmaraş'ın önemli bir pazar olduğunu söyleyen Gary Adams "Türkiye'nin ithal ettiği Amerikan pamuğunun önemli bir kısmı KASİAD üyeleri tarafından kullanılıyor" dedi.

ÇÖZÜM ÜRETMEK İSTİYORUZ
Amerikan Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Gary Adams, "Türkiye tarafından açılan anti-damping soruşturmasının her iki tarafı da olumsuz etkileyerek ve bu durum Amerikan pamuk ihracatçıları ile Türk tekstil endüstrisinin ortak bir problemi. Ekonomi Bakanlığı yetkilileri ile birlikte görüşüp beraberce çözüm üretmek istiyoruz" diye konuştu.

YÜZDE 30'U GELİYOR

KASİAD Başkanı Ali Arpasatan ise Kahramanmaraş'ın lokomotif sektörü olan tekstilin en önemli hammadde kaynağı olan pamuğun Türkiye'de ekim alanlarının azaldığını, ABD'den Türkiye'ye gelen ithal pamuğun yüzde 30'unu Kahramanmaraşlı sanayicilerin kullandığını söyledi. Cotton USA Türkiye temsilcisi Marsha Powell de tam 25 yıldır ABD pamuğunun Türkiye'de tanıtımı için çalıştıklarını, gelinen bu noktanın çok üzücü olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amerikan pamuğu için K.Maraş önemli pazar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN