'Emanetlerine iyi bakacağız'

Yurt genelindeki "Yalnız Değilsiniz Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi kapsamında, Hatay'da şehit asker ve polislerin çocuklarına bilgisayar ve tablet hediye edildi

Giriş Tarihi: 20.10.2015
'Emanetlerine iyi bakacağız'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yurt genelinde sürdürülen "Yalnız Değilsiniz Türkiye'nin En Büyük Ailesi" projesi kapsamında, şehit düşen Hataylı asker ve polis çocuklarına Halk Bankası'nın sponsorluğunda bilgisayar hediye edildi. Terör saldırılarında şehit olan ve Hatay nüfusuna kayıtlı şehitlerin 0-16 yaş grubundaki çocuklarına tablet ile 17-22 yaş arasındaki olan gençlere ise dizüstü bilgisayarlarını Hatay Valisi Ercan Topaca teslim etti.

"ASLA YALNIZ DEĞİLSİNİZ"
Valilikte düzenlenen törende konuşan Hatay Valisi Ercan Topaca, şehit ailelerinin yalnız olmadıklarını ve devletin şefkatli elinin her zaman üzerlerinde olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Şehit ailelerinin acılarını hafifletecek her türlü işi gönülden ve kalpten yaptığımızın bilinmesini isteriz. Destek olmaya çalıştığımız insanlar vatan uğruna can veren şehitlerimizin emanetidir. Emanetlere gözümüz gibi bakacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Şehitlik öyle bir mertebe ki bu herkese nasip olmaz. Cenabı hak zaten 'Onlar için ölüler demeyin' diyor.

HEDİYELERİNİ VERDİ

Vali Topaca daha sonra, 1995 yılında Hakkari'de şehit düşen Piyade Onbaşı Abdulkadir Erkan'ın 22 yaşındaki oğlu Mehmet Erkan'a ve 2000 yılında Bitlis Tatvan'da şehit düşen polis memuru Mehmet Selçuk'un 18 yaşındaki kızı Saniye Selçuk'a bilgisayar, 2011 yılında Antakya'da şehit düşen Polis Memuru Coşkun Akşit'in 13 yaşındaki kızı Petek Didar Akşit, 15 yaşındaki oğlu Görkem Furkan Akşit, 2007 yılında Şırnak'ta şehit düşen Piyade Er Süleyman Yılmaz'ın 9 yaşındaki kızı Ecenur Yılmaz'a ve 13 yaşındaki oğlu Mehmet Yılmaz'a birer tablet bilgisayar hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Emanetlerine iyi bakacağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN