Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarsus OSB otoyol bağlantısı istiyor

Giriş Tarihi: 21.10.2015
Tarsus OSB otoyol bağlantısı istiyor
Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ni (MTSO) ziyaret edip Başkan Sabri Tekli ve yöneticilerle görüştü. MTOSB Başkanı Sabri Tekli, "MTOSB olarak büyük sorunları bulunan bir OSB değiliz. Fakat sanayicilerimiz ve bizim adımıza en büyük sorun bölgemizin otoyol bağlantısı yok. Sanırım Türkiye'de otoban bağlantısı olmayan ender OSB'lerden birisiyiz" dedi.

OTOBAN YAPILMALI

Başkan Sabri Tekli "MTOSB'nin otoban bağlantısının yapılması hususunda sizlerden destek bekliyoruz. Hem sanayicilerimizin, hem istihdam sağladığımız binlerce işçinin daha güvenli ve kolay ulaşım sağlayabilmeleri adına, hem de bölgeye sağlayacağı yararlar nedeniyle otoban bağlantısının bir an evvel hayata geçirilmesi bizler adına çok önemli" diye konuştu.

SANAYİCİNİN YANINDAYIZ

Lütfi Elvan ise MTOSB otoban bağlantısı ile ilgili çalışmaların bittiğini ve 2016 yılının ilk çeyreğinde ihaleye çıkılacağını belirtti. Mersin sanayisinin lokomotif olduğunu anlatan Elvan, "Bizler her türlü altyapı yatırımını yapacağız. Sanayicilerimiz yatırım yapması için biz hazırız. Yasalar ve imkanlar çerçevesinde her türlü desteğin şehrin çıkarları için takipçisi olacağım" diye konuştu. Organize sanayi bölgesinde faaliyette bulunan fabrikaları ziyaret ederek işçilerle sohbet eden Elvan, Özbal Çelik Boru işçileriyle beraber öğle yemeği yedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus OSB otoyol bağlantısı istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN