Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlat özlemini Şahin çözecek

Giriş Tarihi: 23.10.2015
Evlat özlemini Şahin çözecek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği işbirliğiyle bölgede ilk genetik tanı merkezi, anne okulu ve oteli de bulunan Tüp Bebek Merkezi'ni hizmete sundu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çocuk sahibi olmak isteyen aileler için bölgenin en büyük Tüp Bebek ve Genetik Hastalık Tanı Merkezi'ni açtı. Daha çok sayıda aileyi özel hastanelerle yaptığı anlaşmalarla çocuk sahibi yapan belediye, Kamu Hastaneleri Birliği ile yaptığı sözleşmeyle bölgede tek olan Genetik Hastalık Tanı Merkezi'nin yer aldığı kompleksi hizmete sundu.

TEKNOLOJİ GÖREVİMİZ

Açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Allah'ın insanları evlat ve evlatsızlıkla sınavdan geçirdiğini söyleyerek, "Hepimiz kadere iman ediyoruz, buna hiç şüphe yok ama bir taraftan da ilim Çin'de de olsa alınız deyip, aklı olarak, teknolojiyi kullanarak önündeki engelleri kaldırmak da biz yöneticilerin en büyük görevlerinden bir tanesi" dedi. Merkezin yoğun bir ilgi gördüğünü belirten Şahin, "Şu anda bin 200 aile buranın açılmasını bekliyor. Yani çok hayırlı bir iş bu iş. Mağdurun, muhtacın, yetimin, yoksulun, evladı olan, olmayan herkesi merkeze alıyor, bizde sosyal belediyecilik ve sosyal devleti birleştiriyoruz, tek istediğimiz hayır duanız. Bu dünya bir sınav hepimiz sınav oluyoruz, sizin hayır duanızla da biz bu sınavdan geçmek istiyoruz. Ama ülkemiz ve şehrimiz için de bir şey istiyoruz: Güven ve istikrar" diye konuştu.

SAĞLIKTA KALİTE YÜKSELDİ

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya da Gaziantep'e sağlık noktasında yapılan yatırımları anlatarak, bu hizmetlerin devam edeceğini aktardı. Gaziantep'in son yıllarda sağlık alanında büyük yatırımlara sahne olduğunu vurgulayan Vali Yerlikaya, "Hem özel sektörün yatırımları hem de kamu yatırımlarıyla kentimiz sağlık alanında önemli bir başvuru merkezi oldu. Sağlık hizmetinde kalite de yükseldi" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlat özlemini Şahin çözecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN