Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Para devletten reklam mhp'den

MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, üzerinde fotoğrafının bulunduğu lüks zarflardaki 150 bin Türk bayrağını, kamu kaynakları ile yaptırdı, MHP'li adaylarla dağıttı

Giriş Tarihi: 23.10.2015
Para devletten reklam mhp'den
Adana Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kamu kaynaklarını kullanıp yüz binlerce lira harcayarak yaptırdığı 150 bin Türk Bbayrağının dağıtımını siyasi şova dönüştürdü. Bir yüzünde MHP'li Başkan Hüseyin Sözlü'nün fotoğrafı olan içinde Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ile Türk bayrağının bulunduğu selafon kaplı lüks zarflar, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, MHP İl Başkanı Yusuf Baş ve MHP milletvekili adayları ile birlikte dağıtıldı.

BAYRAK BAHANE

Bayrak dağıtım töreninde verdiği siyasi mesajlarla amacının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olmadığını ortaya koyan Başkan Hüseyin Sözlü'nün, belediyenin kaynaklarını kullanarak Türk bayrağından siyasi rant kazanma çabası büyük tepkiyle karşılandı. İçinde Türk bayrakları bulunan zarfların MHP'li milletvekili adaylarının da katıldığı törende halka dağıtılmasını eleştirenler, "Hüseyin Sözlü, kamu kaynaklarını kullanıp yüz binlerce lira harcayarak yaptırdığı bayrakları partisine oy getirmek için kullanıyor. Bu doğru bir davranış değil. Devletin parası ile siyaset yapılmaz" dedi. Bu arada zarfları açan vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Daha önce de kentin birçok noktasına gerçek ölçü ve görüntüden çok uzak Türk bayrakları asarak tepki çeken Büyükşehir Belediyesi'nin bu kez de raşel kumaştan yaptırdığı Türk bayrakları beğenilmedi. Türk bayraklarının genellikle alpaka kumaştan yapılmasının gerektiğini belirten vatandaşlar, "Hüseyin Sözlü törende yaptığı konuşmada bayrağa sahip çıkılmasını ve saygı duyulmasını istiyor ancak söyledikleri ile yaptıkları birbiriyle örtüşmüyor. Bu nasıl bir anlayış" diye yorum yaptı.

İMAMLAR YİNE HEDEFTE
Eylül ayında İslam alimlerine ve din adamlarına yönelik sözleri ile tartışılan Başkan Sözlü, bayrak dağıtım etkinliğinde yine imamları hedef aldı. İskipli Atıf Hoca'ya yönelik sözlerine tepki gösterenlere karşı sert bir üslup kullanan Sözlü "Teröre karşı yaptığımız mitingde İstasyon Meydanı'nda milli mücadeleye ihanet edenlerin adını saydığımda, yine o ihanet güruhunun bugünkü temsilcileri, Cumhuriyet düşmanları her gün bunları dillerine pelesenk ettiler. Sözümün arkasındayım" dedi.

BAYRAK SATIŞINDA PATLAMA YAŞANDI
Terör olayların artmasıyla birlikte Türk bayrağı satışlarında patlama yaşandı. Adana'nın yanı sıra Güneydoğu Bölgesi'ne de hitap eden bayrak imalatçısı firma, Temmuz ayında başlayan terör saldırılarıyla birlikte bayrak taleplerine yetişmekte zorlandıklarını açıkladı. Bu süre zarfında bir yıllık stoklarını tükettiklerini belirten Salih Fidancan, "1 Kasım seçimlerinin de etkisi büyük. Şu anda alpaka kumaş bulamadığımız için siparişleri karşılayamıyoruz" dedi. Terör olaylarının ardından bayrak satışlarında ciddi bir patlama olduğunu açıklayan Fidancan, "1 yıllık stokumuzu erittiğimiz gibi bayrak siparişi verenlere de yok çekiyoruz. Herkes bayrağını aynı anda alıp satmak isteyince siparişler üst üste geldi. Belediyeler, sivil toplum kuruluşlarından yoğun talepler alıyoruz. Terör olaylarının yanı sıra seçim nedeniyle siyasi partilerden de yoğun talep alıyoruz. Ağırlık AK Parti, CHP ve MHP'de" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Para devletten reklam mhp'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN