Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İktisat öğrencilerine ilk ders Şimşek'ten

Giriş Tarihi: 24.10.2015
İktisat öğrencilerine ilk ders Şimşek'ten

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin açılış dersini veren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek iktisadi teori ve fikirlerini paylaştı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi 2015-2016 eğitim-öğretim yılı İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi açılış dersi Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. İlk dersi, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek verdi. Açılış konuşmasını HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve İİSBF Dekanı Prof. Dr. İbrahim Yıldırım'ın yaptığı programda Mehmet Şimşek, önemli iktisadi teori ve fikirleri öğrencilerle paylaştı.

"İLK HAYALİM FUTBOLDU"
Moderatörlüğünü Prof. Dr. Tamer Yılmaz'ın yaptığı, "Maliye Bakanı ile Açık Açık" paneli soru cevap şeklinde yapıldı. Öğrencilerin sorularına cevap veren Şimşek, kendi yaşamından da öğrencilere tecrübeler aktardı. Bakan Şimşek, zor şartlar altında okuduğunu belirterek, önce futbolcu olmak gibi hayalleri olduğunu ancak zamanla hedeflerinin de değiştiğini anlattı.

LİSANS BİTİRMEK YETMİYOR
Şimşek şöyle dedi: İlk olarak araştırma görevlisi oldum ancak bu işe devam etmedim. Çünkü benim farklı hedef ve hayallerim vardı. En büyük hedefim yurtdışında eğitim görmek ve çalışmaktı. Zor da olsa bunu başardım ve yurtdışında şunu farkettim, sadece lisans bitirmekle meslek uzmanı olunmuyor. Ne zaman bir işe başlanırsa o zaman bir işte uzman ve tecrübe sahibi olunabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İktisat öğrencilerine ilk ders Şimşek'ten
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN