Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nasrettin Hoca fıkrası gibi çözüm

ASKİ,1 yıldır kanalizasyon talebini reddettiği vatandaşa Nasrettin Hoca fıkralarını aratmayan bir çözüm önerdi: Foseptik çukuruna ciğer at. Ciğer kurtlanır. Kurtlar çukurun dolmasını önler

Giriş Tarihi: 26.10.2015
Nasrettin Hoca fıkrası gibi çözüm
Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ Genel Müdürlüğü, iddiaya göre vatandaşın sorununu çözmek yerine kocakarı ilaçlarını aratmayacak tavsiyelerde bulunuyor. Evinin kanalizasyon sistemine dahil edilmesi için bir yılı aşkın süredir ASKİ'nin kapısını arşınlayan Bekir Yalçın'a (45), kurumdan Osmanlı İmparatorluğu döneminde uygulandığı iddia edilen yöntem önerildi: Foseptik çukuruna ciğer at. Bu zamanla kurtlanır. Kurtlarda çukura biriken suyu emer ve dolmasını önler. Sarıçam ilçesine bağlı Çınarlı Mahallesi Hekimköy civarında 2 katlı bir ev yapan Bekir Yalçın, evinin kanalizasyon sistemine dahil edilmesi için 1 Temmuz 2014 günü ASKİ'ye başvurdu. Evin bulunduğu 1672 Sokak'ta 50 santim eğim olduğunu belirten ASKİ yetkilileri, Sarıçam Belediyesi'nin sokağın devamındaki yolu açması halinde kanalizasyon bağlantısının yapılacağını söyledi. Sarıçam Belediyesi sokakta inceleme yaptı, kayalık bölgedeki yolu açacak altyapıya sahip olmadığını söyledi.

NASRETTİN HOCA FIKRASI

Sorunu çözmesi için yeniden ASKİ'ye giden Yalçın, "Ne yaptımsa olmadı. Bir ASKİ yetkilisi bana, 'Bize geleceğine meseleyi Osmanlı usulü çöz. Bak şimdi kuyuya bir ciğer atacaksın. O ciğerler kurtlanacak. Kurtlar üreyip çoğalınca kanalizasyondaki suyu emecek ve çukur dolmayacak' dedi. Aklıma Nasrettin Hoca fıkrası geldi. (Hoca borcunu ödemek için diken ekiyor, oradan geçen koyunlar dikene sürünüyor. Hoca bu yünleri toplayıp iplik haline getiriyor. Bunları satıyor ve borcunu ödüyor. Alacaklısı bu yöntemi duyunca gülmeye başlıyor. Hoca da, buldun peşin parayı gülersin tabi diyor) Görevli şaka yapıyor zannettim ama son derece ciddiydi. Belaya bulaşmamak için geri döndüm" dedi.

MİSAFİRDEN UTANIYORUM
Evinin kanalizasyonunu çekmek için kendi imkanları ile bir kuyu yaptığını belirten Bekir Yalçın, "Biz de hizmet etmesi gereken ASKİ sorun çözeceğine koca karı ilaçları önerir gibi çözüm üretiyor. Yazıklar olsun. Evime gelen misafirlerden utanıyorum. Kokudan geçilmiyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nasrettin Hoca fıkrası gibi çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN