Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamları sandıktan istikrar bekliyor

Mersin iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları, toplumların refahı ve ekonominin dengesini bulması için 1 Kasım'da sandıktan siyasi istikrarın çıkmasını istiyor

Giriş Tarihi: 27.10.2015
İşadamları sandıktan istikrar bekliyor
1 Kasım'da yapılacak genel seçimlerde Türkiye'nin geleceği oylanacak. Seçim atmosferinin bir hayli yoğun hissedildiği Mersin'de heyecan gün geçtikçe artıyor. Kentin iş adamları ve sivil toplum kuruluşları, siyasi istikrarın sürmesinden yana. 1 Kasım seçimlerini diğerlerinden ayırmak gerektiğini ifade eden iş dünyasının temsilcileri, tek parti iktidarının, ekonomideki sorunları çözeceğini, Türkiye'nin yeniden sağlıklı büyüme ve istihdam artırıcı yatırımlara devam edeceğini belirtiyor.

UYUM İÇİNDE OLMALI

SABAH Güney 1 Kasım seçimleri öncesinde Mersin'deki işadamları ile sivil toplum kuruluşlarının nabzını tuttu. Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, piyasada güven ortamının sağlanması adına siyasi istikrarın önemini vurguladı. Türkiye'de yaşanan siyasi gelişmelerin iş piyasasını önemli ölçüde etkilediğinin altını çizen Tekli, üretim hatlarının daha yoğun bir tempoya geçmesi için siyasi istikrarın şart olduğuna dikkat çekti. Tekli, "Tek parti iktidarı olmadığı taktirde siyasi parti liderleri, koalisyon konusunda görevden kaçmamalı ve uyum içerisinde çalışmalı" dedi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Şerafettin Aşut, Mersin'in Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katkı koyan bir kent olduğuna dikkat çekerek, "Bu anlamda Mersin'e yapılacak kamu yatırımları, bölgeye ve Türkiye'ye katkı sağlayacaktır. Bu yatırımların geciktirilmesi, bürokrasiye kurban edilmesi veya ertelenmesi, ülkemizin ihracat hedefinin yok sayılmasıdır" dedi. Mersin'den aday gösterilen eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın, Mersin'de bekleyen projelerin tamamlanması noktasında kente verilen bir mesaj olduğunu aktaran Aşut, "Mersin milletvekillerimiz seçimin ardından kentin sorunlarını çözmek için tek yürek olmalıdır" diye konuştu.

İSTİKRAR VARSA HUZUR VAR
Mersin için büyük bir şans olarak gösterilen eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, "Hızlı davranmak, koşmak zorundayız. Biz, AK Parti öncesi hükümetlerin kaplumbağa hızıyla yürüdükleri gibi ilerleyemeyiz. Zaman bizim için son derece önemli. Ülkede huzursuzluğun ve kargaşanın olması demek, işsizliğin artması, büyümenin durması demektir. Bu nedenle istikrar ve huzur son derece önemli" diye konuştu. AK Parti Kadın Kolları'nın bazı mahallelerde saldırılara maruz kaldığını bildiren Elvan, "Bir arada olacağız. O mahallelere girmeye engel varsa en önden ben gideceğim. Her şey demokratik kurallar dahilinde olmalıdır. Eğer biz demokrasiyi içimize sindiremezsek bu sorunları çözemeyiz" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamları sandıktan istikrar bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN