Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözlü yalanda sınır tanımıyor

Hüseyin Sözlü'nün 'Aksahtekarlar' diye Twitter'dan hakaret ettiği AK Parti adına, İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar sert cevap verdi

Giriş Tarihi: 28.10.2015
Sözlü yalanda sınır tanımıyor
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü'nün, 'Aksahtekarlar' diyerek Twitter'da yaptığı paylaşıma AK Parti cephesinden tokat gibi yanıt geldi. Kısa bir süre MHP saflarına katılan ve yeniden AK Parti'ye dönen Zeynep Acem'in bu geçişini belgeleriyle açıklayan İl Başkan Yardımcısı Ali Sorar, "İnsanlarımızın istikrardan yana tercihleri, yani AK Parti'ye geçişleri birilerinin kimyalarını o kadar bozuyor, o kadar ruhlarını hırpalıyor ki, bu durum hata üstüne hata yapmalarına yol açıyor" dedi.

"SAYGI BEKLİYORUZ"
Zeynep Acem, 2014 yılının temmuz ayında AK Parti'den istifa edip MHP'ye katıldı. Geçtimiz günlerde partisine yeniden dönen Acem'in rozetini milletvekili adayı Mehmet Sağlam taktı. Zeynep Acem'in MHP'ye katılmasına saygı duyduklarını belirten Ali Sorar, "Ancak Zeynep Hanım şimdi milletime nasıl daha çok faydalı olurum düşüncesi ile yeniden AK Parti saflarını tercih etmiştir. MHP'ye geçişi esnasında bizim duyduğumuz saygıyı şimdi MHP'den bekliyoruz ama göremiyoruz" diye konuştu.

BELGEYLE AÇIKLADI

Hüseyin Sözlü'nün 'Aksahtekarlar' tweetine karşılık Acem'in MHP saflarında olduğunu belgeleriyle ortaya koyan Ali Sorar şunları söyledi: "Dün bize 'sahtekarlar' diyen başkan, bugün basında çıkan haberlerden yola çıkıp 'aksahtekarlar' yazıp, TC numarası sorgulamaya bile ihtiyaç duymamış. Haberi yapanlara o kadar güveniyor ki Sayın Sözlü, linki paylaşmak sureti ile aynı hataya düşmekten de çekinmiyor. Üzülüyorum."

"SORSA SÖYLERDİK"
Başkan Hüseyin Sözlü'ye bir de hatırlatma yapan Sorar, "Bize sorsa doğruyu yanlışı, en doğrusunu söyleriz kendisine. Bizim yalanla dolanla işimizin olmadığını cümle alem bilir. AK Parti'ye geçişlerle ilgili, Büyükşehir Belediyesi'nin basın bürosu gibi çalışan bazı medya mensupları, hem de danışmanları başkanın düşmanı gibi 'sahtekarlar' cümlesini sahibine iade etmiştik. Ama 'aksahtekarlar' hakaretini başındaki AK takısından dolayı iade edemiyorum. Biz sadece onların yalanlarını belgelemeye devam edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözlü yalanda sınır tanımıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN