İstiklal madalyalı markalı kahramanlar

İstiklal Madalyası sahibi Kahramanmaraş'ta, kanla yazılan şanlı tarihe yakışır gelişmeler yaşanıyor. Kentte binden fazla sanayi tesisinde üretilen ürünler, yüksek marka değerleriyle ekonomiyi büyütüyor

Giriş Tarihi: 29.10.2015
İstiklal madalyalı markalı kahramanlar
Fransız işgaline direnip, sömürgecileri defeden, TBMM'den İstiklal Madalyası alan Kahramanmaraş'ta yeni nesil, atalarının kahramanlığını boşa çıkarmıyor. Şanlı tarihe yakışır şekilde Kahramanmaraş için canla başla çalışan Kahramanmaraşlılar, özellikle sanayide inanılmaz işler başarıyor. Kentteki binden fazla sanayi tesisinde iplikten kumaşa, çelik mutfak eşyasından bibere, tarhanaya ve dondurmaya kadar binlerce çeşit ürün üretiliyor. Kentin firmalarının marka değeri her gün yükselirken, çağdaş bir kent olan Kahramanmaraş'ın ekonomiye katkısı da büyüyor. Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları ise kentteki hayat standartlarını hızla yükseltiyor.

SANAYİNİN KAHRAMANLARI

Uçakların gökyüzünde uçmadan çok önce düşünce olarak hayal dünyasında kanatlanıp uçtuğu gibi Kahramanmaraş'ta da hayallerde kurulan çağdaş kenti gerçeğe dönüştürecek çalışmalar yapılıyor. Özellikle Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla alt ve üst geçitler, mesire alanları, eğitim ve sağlıkla ilgili tesisler Kahramanmaraş'ın yaşam standardını hızla yükseltiyor. Dedelerinin düşmana karşı verdiği savaşın ardından İstiklal Madalyası kazanmış olmasının gururunu yaşayan Kahramanmaraşlılar, şimdi sanayi üretiminde dürüst ticaret ve kaliteli ürün ilkesiyle markalaşmayı gerçekleştiriyor. Kahramanmaraş artık sadece İstiklal Savaşı kahramanlarıyla değil, 'Sanayinin kahramanları'yla da anılıyor.

5,5 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Bir milyonu aşkın nüfusu, 2,1 milyar doları geçen dış ticaret hacmi,5.2 milyar dolar sanayi üretimi, 1,2 milyar dolar tarımsal üretim, 5 milyar dolar kredi hacmi, 5,5 milyar dolar reel sektör yatırımı ile ciddi potansiyele sahip Kahramanmaraş dev üretim rakamlarını yakalamış durumda. Kahramanmaraş'ta Türkiye ipliğinin yüzde 35'i, kumaşın yüzde 10'u, metal mutfak eşyalarının yüzde 60'ı, çimentonun yüzde 20'si, kağıdın yüzde 20'si üretiliyor. Sanayisinde 2 milyon 550 bin 617 kilowalt/saat enerji tüken kahraman sanayici, yine kendi kurduğu 35 HES'inde 3.439.337 GWH üretimi ile ülke ekonomisine ciddi katkı sunuyor.

SOSYAL HAYAT DA GELİŞTİ

Kahramanmaraş, sanayicisinin ürettiği kalitesi yüksek ürünlerle adını dünyaya ezberletmekle kalmayıp termal kaplıcaları, şifalı suları, doğal güzelliklerine son yıllardaki hükümet yatırımları da eklenince adeta Türkiye'nin parlayan bir yıldızı kent oldu. Kent sanayicisinin kazandırdığı ivme ekonomik olduğu gibi yaşayanların sosyal yaşama bakış açısını da değiştirmiş durumda. Kahramanmaraş'ta genç ve dinamik hayalleri kadar hedefleri olan Fatih Mehmet Erkoç gibi bir ismin Büyükşehir Belediye Başkanı olması da dikkate alındığında çağdaş ve modern bir kent olan Kahramanmaraş için son noktaya gelinmediği anlaşılıyor.

HER GÜN BİR BAŞARI HİKÂYESİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç şöyle konuşuyor: "Bu kahramanlar diyarında her gün bir başka başarı hikayesi yazılmakla kalmayıp tarihine kültürüne ve sosyalliğine yakışır çağdaş ve modern belediyecilik anlayışımızla Kahramanmaraş Türkiye'nin dünyadaki ilk 10 ülke arasına girme hedefine ekonomisi, sosyal yaşamı, çağdaş ve modern ve vizyonu ile katkı koyuyor. İşte bu durum tüm Kahramanmaraşlıya gurur veriyor. Bir zamanlar hayallerimiz olanları şimdi Büyükşehir Belediyesi olarak bir bir ulaşılan hedef yaptık kendimize. Estetik görünümler, mimariye uygun eserler, maddi bir konfor olarak Kahramanmaraşlılarla ile birlikte modern bir şehirde çağdaş bir yaşamın mekânını oluşturmanın gayretindeyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal madalyalı markalı kahramanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN