Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SANKO'da ilk ders ünlü profesörden

SANKO Üniversitesi'nde 2015-2016 akademik yılının ilk dersi karaciğer naklinde dünyaca ünlü Türk bilim adamı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu tarafından verildi

Giriş Tarihi: 29.10.2015
SANKO'da ilk ders ünlü profesörden
SANKO Üniversitesi 2015-2016 Akademik Yılı, karaciğer naklinde dünyaca ünlü Türk bilim adamı Prof. Dr. Münci Kalayoğlu'nun "Geçmişten Geleceğe Organ Nakli" isimli ilk dersi ile başladı. SANKO Üniversitesi Abdulkadir Konukoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Hayırlı evlatlar yetiştirmek, memlekete hayırlı eserler bırakmakla eşdeğerdir. Memleketimize hayırlı evlatlar yetiştiren SANKO'nun kurucusu Sani Konukoğlu'nu rahmet ve minnetle anıyorum" dedi.

İLGİ İLAÇ KADAR ETKİLİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bilim yuvaları olan üniversitelerin, araştırma ve geliştirme mekanları olduğuna vurgu yaparak, "Üniversiteler rektörlerinden öğrencilerine kadar en büyük hazinemizdir" dedi. SANKO üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da öğrencileri "Türkiye tıbbının geleceği olan gençler" diyerek selamladı. Öğrencilerin doktor olduklarında, hastaya annesine, babasına, kardeşine, yaklaşır gibi ilgi göstermelerini isteyen Konukoğlu, bunun, 'en az ilaç tedavisi kadar etkili' olduğunu kaydetti.

SANCAR'A GIPTA EDİYORUM

SANKO Üniversitesi Rektör�� Prof. Dr. Ahmet Sınav ise üniversiteye ilişkin bilgi sunduktan sonra, Nobel Ödülü alan Prof. Dr. Aziz Sancar'ı kutladığının altını çizdi. Dünyaca ünlü Türk bilim adamı, karaciğer naklinde sembol isim halinde gelen Prof. Dr. Münci Kalayoğlu, "Geçmişten Geleceğe Organ Nakli" konulu ilk ders verdi. Karaciğer nakli sürecini hekimler ve hekim adayları ile paylaşan Prof. Dr. Kalayoğlu'na, konuşmasının sonunda Rektör Ahmet Sınav tarafından plaket takdim edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SANKO'da ilk ders ünlü profesörden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN