Şeker gibi istihdam

Oniki Şubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ilçenin her bir metrekaresini, herkesin yaşamak isteyeceği yer haline getirme hedefiyle çalıştıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 29.10.2015
Şeker gibi istihdam
Türkiye'nin 4'üncü büyük ovası Elbistan Ovası'nda yetişen şeker pancarı, 25 bin işçinin geçim kaynağı olurken, ülke ekonomisine de önemli katkılar sağlıyor. Elbistan, Göksun ve Afşin ilçeleriyle Adana'nın Tufanbeyli ilçelerindeki 78 mahallede 3 bin 777 çiftçi tarafından ekilen şeker pancarının hasadı tamamlandı.

ÖDEMELER YAPILIYOR
Üretiminden hasadına, temizlenmesinden işlenmesine kadar yaklaşık 25 bin işçinin emek verdiği şeker pancarından bu yıl Elbistan Şeker Fabrikası'nda 315 bin ton pancar işlenmesi öngörülüyor. Kahramanmaraş yöresinde çiftçiye 50 milyon lira pancar bedeli ödeneceği ve 16 milyon lirasının ayni ve nakdi avans olarak çiftçilere ödemesinin yapıldığı öğrenildi.

BEDELSİZ KÜSPE
Çiftçiye 70 bin ton bedelsiz yaş pancar küspesi verilecek olmasıyla bölgedeki şeker pancarının üretiminden sofralara giden yolculuğunda çiftçi ve işçilerin yanı sıra sektörün tarım, hayvancılık, yem, ilaç, et, süt, nakliye, akaryakıt sektörü, bakım onarım işleri ve diğer hizmet sektörleriyle önemli bir istihdam sağladığı ortaya çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeker gibi istihdam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN