Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarım adına zenginlik çok

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, il genelinde tarım faaliyetleri açısından birçok zenginlik bulunduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 29.10.2015
Tarım adına zenginlik çok
Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, sahip olunan geniş verimli ovalar, tarım ve sanayi potansiyelinin Kahramanmaraş'ı ekonomik yönden cazibe merkezine dönüştürdüğünü söyledi. Balsuyu, Kahramanmaraş'ta tarımsal faaliyetler adına birçok zenginlik bulunduğunu söyledi. Ticaret Borsası olarak 458 üyesine tamamlanmış kurumsal kimliği ile yeniliklere ve değişime açık, teknolojik ve geleneksel kültürü birlikte harmanlayabilme yeteneğine sahip bir kurum olarak hizmet verdiklerini söyleyen Başkan Ahmet Duran Balsuyu "Borsamız çağın gerektirdiği modernlik ve dinamizm felsefeleri ışığında üyelerine doğru hizmeti doğru şekilde ve doğru zamanda vermeyi kendisine misyon edinmiştir" dedi.

AKREDİTE LABORATUVAR

Balsuyu şöyle devam etti: "ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'nin yanında, TOBB akreditasyon sistemine de dâhil olarak beş yıldızlı hizmet veren borsamız, hazırladığı 'Kahramanmaraş Mutfak Kültürü ve Yöresel Lezzetler Kitabı' ve 'Maraş Tarhanasına Coğrafi İşaret Alınması' gibi sosyal projeler ile ülke çapında tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmıştır. Borsamız bünyesinde buğday, mısır, şekerpancarı, pamuk, canlı hayvan ve süt gibi temel ürünlerin tescillerinin yanında, kırmızı biber, sahlep ve kekik gibi yöreye özgü ürünlerin de tescilleri yapılmaktadır. Bilimsel verilerin üretim ve satış aşamalarında kullanılabilmesi için kurulmuş olan Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı, pamuktan buğdaya, kırmızı biberden zeytinyağına 25 farklı üründe 100 çeşit analiz yapılabilen bir laboratuvardır. Laboratuvarımız, Türk Akreditasyon Kurumu tarafından akredite edilmiştir."

TARIMDA ORGANİK AĞIRLIĞI
Kahramanmaraş'ta ayrıca organik tarıma yönelik uygulamaların son dönemlerde gerçekleşmeye başladığına dikkat çeken Borsa Başkanı Ahmet Duran Balsuyu "Kahramanmaraş'ta buğday, defne, elma, kayısı, kiraz, mercimek, nohut, üzüm, ceviz, mürdümük ve yem bitkileri organik olarak yetiştirilebilmektedir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarım adına zenginlik çok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN