Türkiye'nin en iyi haber sitesi

700 liralık kredi yaşamını değiştirdi

Kahramanmaraş'ta 8 yıl önce broşürünü görüp başvurduğu 700 liralık mikrokrediyle kendi işini kuran Elif Yetim, şimdi yanında 100 kişi çalıştırıyor

Giriş Tarihi: 2.11.2015 ABONE OL
700 liralık kredi yaşamını değiştirdi
Mikrokredi uygulaması, Kahramanmaraş'ta yaşayan Elif Yetim'in (39) hayatını değiştirdi. Bir arkadaşının verdiği broşürdeki mikrokrediye başvuran ve 700 lira alan Yetim, kendi birikimini de ekleyerek 2 inek sahibi oldu. Süt ve yoğurt satarak kazandığı parayı sürekli yatırıma dönüştüren Yetim, daha sona biber temizleme işine de girdi. Girişimci kadının yanında şu anda 100 kişi çalışıyor.

ARAZİ SATIN ALDI

Elif Yetim kendi halinde bir ev hanımıyken, 2007'de bir arkadaşı mikrokredi uygulamasıyla ilgili bir broşür verip incelemesini önerdi. Uygulamadan yararlanmaya karar veren Yetim'in başvurusu olumlu yanıtlandı ve 700 lira mikrokredi verildi. Kendi birikimi olan parayı da krediye ekleyen Yetim, 2 inek alıp hayvancılığa başladı. İneklerin sütünü ve yoğurdunu satan Elif Yetim, biriktirdiği parayla küçük bir arazi satın alıp hayvan sayısını 5'e çıkardı.

YENİ FİKİRLERE AÇIĞIM
Artık başarılı bir işkadını olan Elif Yetim, bir süre sonra biber temizleme işine de el attı. Yetim ve kadınlardan kurduğu ekip, biber tüccarlarının getirdiği biberleri saplarından çıkarıp temizlemeye başladı. Yetim'in yanında çalışanların sayısı 100'e ulaştı. Kadınların istediğinde her şeyi yapabileceğini belirten Elif Yetim, "Eşim de bana destek oluyor. Çocukların eğitimini, işletmemizden kazandığımız parayla karşılıyoruz. Yeni iş fikirlerine açığım" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
700 liralık kredi yaşamını değiştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA