Bu kermesteki elektrik kaçak

Gülen örgütüne yakın olduğu öne sürülen Mersin Çağlayan Çalışan Kadınlar Derneği tarafından düzenlenen kermeste, kullanılan elektriğin kaçak olduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 2.11.2015
Bu kermesteki elektrik kaçak
Terör örgütü lideri olarak kabul edilen Fethullah Gülen ve cemaatine yakın olduğu öne sürülen Mersin Çağlayan Çalışan Kadınlar Derneği'nce düzenlenen kermeste, devletin trafosundan çekilen elektriğin kullanılması tepkilere yol açtı. Vatandaşlar, "Kaçak elektrikle pişirdikleri kekleri, börekleri satarak haksız kazanç sağlıyorlar. Kendilerine sorsan kazançları helal. Devletin elektriğini kaçak olarak kullanırsan kazandığın helal olur mu? Nerde kaldı hak, nerde kaldı hukuk" dediler. Mersin Çağlayan Çalışan Kadınlar Derneği, merkez Akdeniz ilçesindeki Ulu Camii önünde bir kermes düzenledi. Kurdukları çadırlarda yiyecek, içecek ve hediyelik eşya satışı yapan dernek üyeleri, elektrik ihtiyacını ise kermesin yakınında bulunan TEDAŞ'a ait trafodan kaçak hat çekerek sağladı. Bunu gören dar gelirli insanlar ve çevredeki esnaflar, dinden imandan bahseden dernek yöneticilerini şiddetle eleştirerek, yapılan işin dinde, imanda yerinin olmadığını söylediler.

BİZ OLSAK AFFEDİLMEYİZ

Kermesin düzenlendiği Ulu Cami'nin çevresinde işyeri bulunan esnaf, "Biz kazancımızın bir kısmını elektrik faturasına ayırıyoruz. İnançtan, dinden, hak ve hukuk kavramlarından bahseden bir derneğin üyeleri ise kaçak elektrikle pişirdikleri kekleri, börekleri satarak kazanç sağlıyorlar" dedi. Kent yöneticilerinin bu duruma seyirci kalmasını da eleştiren esnaf, "Biz işyerimizin önüne sandalye koysak ceza kesiliyor. Fakat devleti yıkmaya çalışanlara her türlü izin veriliyor. Üstüne bir de bedava elektrik veriyorlar. Adalet bunun neresinde?" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kermesteki elektrik kaçak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN