Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ak parti Mersin'de oy patlaması yaptı

Eski Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan'ın adaylığının ardından AK Parti Mersin teşkilatında görülen heyecan ve canlanma sandıklara yansıdı

Ak parti Mersin'de oy patlaması yaptı
Seçmenin istikrara oy vermesiyle ülke genelinde yüzde 49,5 oranında oy alan AK Parti tek başına iktidar ipini göğüsledi. Türkiye genelinde olduğu gibi Mersin'de de sandıklardan birinci parti çıkan ve 7 Haziran'da 278 bin 583 bin oy alan AK Parti bu kez 341 bin 752 oy aldı. MHP 7 Haziran'da 257 bin 941 oy aldığı Mersin'de kan kaybetti ve sandıktan 226 bin 90 oy çıkarabildi. AK Parti'nin Mersin'de birinci parti olmasının en büyük etkeni Lütfi Elvan gösterildi.

4 VEKİL KAZANDI

Aday gösterildiği günden itibaren 7/24 saat çalışan, kentin tüm ilçelerini gezen, vatandaşlarla bire bir temas eden Lütfi Elvan'ın bu performansı sandığa olumlu yansıdı. AK Parti Mersin'den Lütfi Elvan ile birlikte Yılmaz Tezcan, Ali Cumhur Taşkın ve Hacı Özkan'ı TBMM'ye gönderdi. Kentteki siyasi çarkları tersine döndüren Lütfi Elvan'ın Mersin'in tümünü karış karış gezmesi ve açıkladığı birbirinden önemli projeler partisinin birinciliği CHP'den almasını sağladı.

TEK HEDEF HİZMET

Türkiye genelinde ve Mersin'de yakalanan büyük başarıyı SABAH Güney'e değerlendiren AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, istikrara vurgu yaptı. İstikrarın olmadığı dönemlerde kargaşa ve huzursuzluğun hâkim olduğuna dikkat çeken Elvan, "Türkiye'nin ve Mersin'in tercihi istikrar, ekonomik dengeler ve huzurdan yana oldu. AK Parti olarak tek hedefimiz ülkemize ve Mersin'imize hizmet etmek. Açıkladığımız her projenin hayata geçmesini sağlamak" dedi.

MERSİN DÜNYA KENTİ
Seçim öncesi gittiği her yerde kendisine sevgi gösterisinde bulunan, bağrına basan tüm Mersinlilere yürekten teşekkür ettiğini belirten Lütfi Elvan, "Partimize oy veren vermeyen herkesi kucaklamaya, herkesin sorunları ile yakından ilgilenmeye kararlıyız. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun dediği gibi bu seçimin kaybedeni yok. Bu seçimde Türkiye kazanmıştır. Mersin kazanmıştır. Bugünden itibaren daha çok hizmet için kolları sıvayıp çalışmalara başlıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ak parti Mersin'de oy patlaması yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN