Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hatay Günleri' Ankara'da başladı

Hatay Birlik Vakfı tarafından Ankara'da bu yıl dördüncüsü düzenlenen Hatay Günleri Fuarı görkemli bir törenle açıldı

Giriş Tarihi: 6.11.2015
'Hatay Günleri' Ankara'da başladı
Hatay Birlik Vakfı tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Ankara'da Hatay Günleri Fuarı" görkemli bir törenle açıldı. Atatürk Kültür Merkezi'ndeki fuara, Hatay Valisi Ercan Topaca, eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İSSİ- AD Başkanı Recep Atakaş, işadamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Ankara'da yaşayan Hataylılarla çok sayıda vatandaş katıldı.

YATIRIM ÇAĞRISI

Hoşgörüsü, tarihi, yeraltı ve yer üstü zenginlikleri ile Hatay'ın, Türkiye'nin en nadide illerden biri olduğunu vurgulayan Hatay Valisi Ercan Topaca, Başkentlileri Hatay'a davet etti. Yatırımcılara da seslenen Vali Topaca, "Hatay'ın zenginliklerini, farklı illerde gerçekleştirdiğimiz bu tür tanıtım etkinlikleri ile anlatmamız mümkün değil. Hatay'ımız her yönü ile görülmeye değer bir ildir. Yatırım yapmak için uygun yerler ve kullanılabildiği takdirde bir yılda defalarca verim alınabilen tarım arazilerimiz var. Yatırımlarınızı iyi değerlendirmek için bir kez olsun kentimize gelin" dedi.

İSKENDERUN FARKI
Fuarın en ilgi çeken standlarından biri de İskenderun Belediyesi'nin standıydı. Fuarı gezmeye gelenlerin uzun süre durduğu stant ikramları ile de göz doldurdu. Gelen her konukla yakından ilgilenerek güzel bir misafirperverlik örneği sunan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ilçesinin tanıtımını en iyi şekilde yaptı. Hatay'ın stratejik önemine ve son dönemde yaşanan acılara dikkat çeken AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk ise, "Hatay, barış ve kardeşliğin her daim hüküm sürdüğü bir coğrafya olarak, dünyaya örnek olmaya devam edecektir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hatay Günleri' Ankara'da başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN