Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BTÜ Gıda Mühendisliği başarıya abone oldu

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) Gıda Mühendisliği Bölümü, deneyimli, dinamik ve genç öğretim kadrosu ile başarılarını katlayarak artırıyor

Giriş Tarihi: 8.11.2015
BTÜ Gıda Mühendisliği başarıya abone oldu
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (Adana BTÜ) Gıda Mühendisliği Bölümü, bölgedeki 8 gıda mühendisliği fakültesi arasında en yenisi olmasına rağmen, elde ettiği başarılar ve eğitim kalitesiyle 2015 ÖSYM sonuçlarına göre bölgede en yüksek puanla öğrenci alan ikinci gıda mühendisliği bölümü oldu. Kontenjanını 20 öğrenciyle sınırlı tutan bölüm, yüzde 100 İngilizce eğitimi, ileri teknoloji cihazlarla donatılmış laboratuvarları ile bir adım öne çıkıyor.

ERASMUS KOLAYLIĞI

Adana BTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü'nün, Erasmus PLUS kapsamında Almanya'daki Bonn ve Kiel üniversiteleri, İtalya'daki Bologna ve Foggia üniversiteleri, Polonya'daki Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi ile Letonya'daki Tarım Üniversitesi ile anlaşmaları bulunuyor. Bu anlaşmalar kapsamında bölüm lisans ve lisansüstü öğrencileri, öğrenimlerinin 2. yılından itibaren 1 dönem yurtdışında öğrenim görme ve staj yapma olanağına sahip.

TÜBİTAK DESTEĞİ

Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, Gıda Mühendisliği'nin, kurulduğu günden beri sadece TÜBİTAK tarafından 1 milyon liranın üzerinde proje desteği aldığını belirtti. Laboratuvarların Türk Akreditasyon Kurumu'ndan (TÜRKAK) TS EN ISO/IEC 17025 akreditasyonu aldığını belirten Ersoy, bu akreditasyonun, deneyleri dünya çapında güvenilir kıldığına vurgu yaptı. Prof. Dr. Ersoy, "Mikrobiyolojik alandaki hızlı test tekniklerine sahip cihazlar ve kromatografik analiz alt yapımız ile pek çok laboratuvarda yapılamayan analizleri yapıp özel sektöre de hizmet verebiliyoruz" dedi. ÖZEL

SEKTÖRÜN YANINDA

Rektör Prof. Dr. Adem Ersoy, döner sermaye aracılığıyla özel sektöre hizmet vermeleri sayesinde, bölgedeki sanayi kuruluşlarının deney ve tetkiklerde bölge dışına bağımlı olmaktan kurtulduğunu kaydetti. Ersoy, Gıda Mühendisliği'nde elde edilen başarıların ve önemli projeleri, diğer bölümlerde de gerçekleştirmek için çalıştıklarını, Türkiye'de ilk 10'a, dünyada da ilk 300 üniversite arasında girme hedeflerine ulaşmak için emin adımlarla ilerlediklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BTÜ Gıda Mühendisliği başarıya abone oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN