Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin iş dünyası sonuçtan memnun

Seçimlerin AK Parti'nin zaferiyle sonuçlanmasının ardından Mersin iş dünyası görüşlerini SABAH Güney'e değerlendirdi

Giriş Tarihi: 8.11.2015
Mersin iş dünyası sonuçtan memnun
Tek başına iktidara gelen AK Parti'nin zaferi Mersin iş dünyasında da olumlu karşılandı. Seçim sonuçlarının iyi değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Mersinli işadamları, sonuçların Türkiye ve Mersin'e büyük projeler ile yansımasını beklediklerini ifade etti. Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın Mersin'den milletvekili seçilmesi ve olası bakan olmasının kentte yaşayan tüm kesimlerin geleceğe umutla bakmasını sağlayacağı bildirildi.

Lütfi Elvan vurgusu

'Milletin iradesine saygı göstermek gerek' diyerek sözlerine başlayan Mersin GİAD Başkanı Mehmet İzol, halkın takdirinin önem taşıdığına dikkat çekerek "Halkımız seçimlere büyük bir ilgi göstermiş ve bu sayede milli irade Meclis'e yansımıştır. Sandıktan çıkan sonuçlar halkımızın takdiridir. Artık seçim atmosferinden çıkıp, Türkiye'nin geleceğine yönelik projelere hız verme zamanıdır. Bizlerin iş dünyası olarak hükümetten beklentimiz, Mersin için düşünülen projelerin bir an evvel hayata geçirilmesidir. Bu anlamda AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve ekibinin çalışmaları önemlidir. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte Mersin ülkenin parlayan yıldızı olacak, birçok yatırım şehrimizde hayat bulacaktır" ifadelerini kullandı.

Kazanan Türkiye oldu

Mersin Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Özdemir, sonuçların halk tarafından siyasilere verilen çok önemli bir mesaj olduğuna dikkat çekerek "Seçmen istikrar istedi. Seçmen her şeyden önce ülkede barış, ekonominin tek elden yönetilmesini istedi ve öyle bir dizayn yaptı ki herhangi bir terör olayında veya sosyal olaylarda sorun çıkmasın diye HDP'yi bile baraj üstünde tuttu. AK Parti'yi tüm partilerin üstüne taşıyarak müthiş bir zemin hazırladı. Bu seçimin kazananı kaybedeni yok. Kazanan Türkiye'dir. Şimdi güç zehirlenmesine karışmadan, bu sonuçları çok büyük bir başarı ve mesuliyet olarak görüp çok iyi çalışmalar yapılmalıdır" dedi.

Ekonomik istikrar beklentisi

Mersin - Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, yaklaşık 6 aydır seçim gündeminden çıkamadıklarını belirterek, "6 aydır ekonomi durmuş, iş dünyası karamsarlık içerisindeydi. 1 Kasım seçimlerinde sandıktan tek başına iktidar, yani istikrar kararı çıktı. Milletimiz AK Parti'ye bir kez daha tek başına ülkenin idaresini teslim etti. Şimdi geçmişi unutup çok çalışma zamanı. Bizler iş dünyası olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Hükümet partisinden tek beklentimiz ise bir an evvel ekonomik istikrarın sağlanması ve ülkenin geleceğine yönelik projelerin hayata geçirilmesidir. İş dünyasının siyasi belirsizlikten dolayı ötelediği yatırımlarına hız kazandıracağı, Mersin başta olmak üzere Türkiye'nin birçok yerinde yeni yatırımların, yeni istihdam alanlarının açılacağı kanaatindeyiz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin iş dünyası sonuçtan memnun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN