Anadolu'nun en büyük kitap fuarı 20 Kasım'da açılıyor

Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen 2. Kitap ve Kültür Fuarı'nda, 254 yayınevi ve 220 yazar, on binlerce kitapseverle buluşacak, sohbet edecek, kitap imzalayacak

Giriş Tarihi: 13.11.2015
Anadolu'nun en büyük kitap fuarı 20 Kasım'da açılıyor
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan ve büyük merakla beklenen "2. Kitap ve Kültür Fuarı"nın kapılarını 20 Kasım 2015 Cuma günü açacağı ve 29 Kasım tarihine kadar açık olacağı bildirildi. 254 yayınevi, 220 yazar ve şairin katılacağı dev Kitap ve Kültür Fuarı'nın açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç yapacak. Ünlü yazarlar Ahmet Taşgetiren ile Abdurrahman Dilipak'ın fuara onur konuğu olarak katılacağı belirtildi.

ULUSLARARASI BOYUT

20-29 Kasım tarihleri arasında açık tutulacak olan fuara boş zamanlarında değil, hayatının her alanında kitap okuyanların yoğun ilgi göstereceğinin beklendiği bildirildi. Anadolu'nun en büyük kitap fuarı olarak nitelendirilen "Kahramanmaraş 2. Kitap ve Kültür Fuarı"na uluslar arası boyut kazandırmak istediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, "Kahramanmaraş herkesin bildiği üzere söz ustalarının diyarıdır. Böyle bir fuara ev sahipliği yapmanın sevincini yaşıyoruz" dedi. Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi fuarla ilgili çok anlamlı bir çalışmaya imza attı. Aralarında Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Ediz Hun, İhsan Süreyya Sırma, Vehbi Vakkasoğlu, Yavuz Bahadıroğlu, Hasan Aycın, Necip Evlice, Ali Haydar Haksal, Mustafa Armağan, Nevzat Tarhan, Sema Maraşlı, Erdal Demirkıran gibi isimlerin de bulunduğu yüzlerce şair ve yazarın katılacağı fuar için kitap şeklinde bir davetiye hazırladı ve bunlar konuklara gönderildi. Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi, bu yılın fuar organizasyonunun geçen yıla oranla daha farklı olması için çaba harcıyor. Geçen yıla göre, görsellik, tanıtım ve konsept açısından farklılık olacağına dikkat çekilirken, bu yılın fuarını en az 600 bin kişinin gezmesinin beklendiği bildirildi. Kitapların renkli dünyasını çağrıştıran, uçlarında kitapların asılı olduğu "Şemsiyeli Gökkuşağı Sokak" uygulaması için tüm hazırlıkların tamamlandığı ve büyük ilgi göreceği ifade edildi. Kahramanmaraş'ta ilk kez yapılacak olan "Şemsiyeli Gökkuşağı Sokak" uygulamasının yapılacağı KAFUM alanında ayrıca bir de nostaljik kültür sokağı oluşturulacak. Kitap Fuarı'yla ilgili Katiphan'da Genel Sekreter İbrahim Ulaş, Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya, Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Fatih Ertaş'ın da hazır bulunduğu toplantıda habercilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, şairler ve yazarlar şehri olarak bilinen Kahramanmaraş'ta kitap fuarı düzenleniyor olmanın önemini vurguladı.

ÖĞRENCİ-YAZAR BULUŞMASI
Kahramanmaraş'ın herkesin bildiği söz ustalarının diyarı olduğu vurgulayan Başkan Fatih Erkoç, "Bu kadim şehir geçmişten beri her zaman şairleriyle, yazarlarıyla öne çıkmıştır. Türkiye'de kültürel anlamda etkili bir yere sahiptir. Kahramanmaraş'ımızın bu özelliğini, bu dinamiğini gün yüzüne çıkartmayı, bunu ön planda tutmayı görevi olarak görüyoruz. Şehirlerin markalaşması, bir adım öne çıkması için kültürel etkinliklerin önemi çok büyük. Kitap ve Kültür Fuarı kentimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır. Hazırlıklarımız tamam. Şairler diyarı şehrimize yakışır bir kitap fuarı olacağı inancındayım. Tüm ilçelerimizden toplam 50 bin öğrencimizin fuara katılımı sağlayacağız. Okullarda 'Öğrenci-Yazar Buluşması' programları düzenlenecek. Daha nitelikli, daha donanımlı nesillere de büyük katkı sağlayacak olan bu fuarımız Anadolu'nun en büyük kitap fuarı olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu'nun en büyük kitap fuarı 20 Kasım'da açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN