İş güvenliği ve iş sağlığı müteahhitlere anlatıldı

AYAMDER, Sarp Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ile düzenlediği toplantıda yapı müteahhitlerini iş sağlığı ve iş güvenliği konularında bilgilendirdi

Giriş Tarihi: 16.11.2015
İş güvenliği ve iş sağlığı müteahhitlere anlatıldı
Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER), Sarp Ortak Sağlık Güvenlik Birimi ile birlikte üyelerini ve yapı müteahhitlerini iş sağlığı ve iş güvenliği hakkında bilgilendirdi. Riva Otel toplantı salonunda gerekleşen buluşmada Sarp Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Taner Dinçsoy, iş sağlığı ve iş güvenliği alanında maalesef çıkan birçok yasaya rağmen ülke olarak henüz arzulanan seviyede olmadıklarını belirtti. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın da katıldığı toplantıda konuşan Taner Dinçsoy, her yıl inşaat sektörü başta olmak üzere birçok faklı sektörde iş kazaları, işçi ölümleri ve ağır yaralanmaları gibi tatsız olayların yaşandığını belirterek, "Bizim bu toplantıları düzenlemekteki amacımız yönetmelikleri kanunları anlatmak değil. Amacımız bu konuda bilici artırmak" dedi.

SORULARI YANITLADILAR

AYAMDER Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş ise katılanlara teşekkür ederek, "Bu tür toplantıları önemsiyoruz" diye konuştu. Konuşmaların ardından Anestezi Uzmanı ve iş yeri hekimi Dr. Figen Sunay Kardeş ile Emekli İş Müfettişi A Grubu İş Güvenliliği Uzmanı Haydar Kaçmaz, katılımcılara iş güvenliği yönetimi ve yeni yaklaşımları sinevizyon eşliğinde anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş güvenliği ve iş sağlığı müteahhitlere anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN