ATO Meclisi'nden yanlışa geçit yok

Meclis üyelerinin Adana Ticaret Odası ile iş yapmasına imkan sağlayan değişiklik teklifi kabul edilmedi. ATO Meclis Başkanı Tarkan Kulak, "Meclisin selameti için doğru karar" dedi

Giriş Tarihi: 17.11.2015
ATO Meclisi'nden yanlışa geçit yok
Adana Ticaret Odası Meclisi, odanın geleceği için çok önemli bir karara imza attı. ATO Mevzuat Komisyonu tarafından hazırlanan ve meclis üyelerine ihalelere katılma hakkı tanıyan Satınalma Talimatı'nın 10'uncu maddesindeki değişikliği kabul etmedi. Meclis üyelerinin karşı çıkmasıyla teklif düşerken Meclis Başkanı Tarkan Kulak, "Meclisin selameti bakımından doğru bir karar" dedi.

MECLİS ONAY VERMEDİ

ATO Meclis toplantısında, Satınalma Talimatı'nın teklif veremeyecek kimseler başlıklı 10'uncu maddesinde yapılmak istenen değişiklik gündeme alındı. ATO Mevzuat Komisyonu tarafından hazırlanan teklifte, meclis üyeleri ve birinci derecede yakınlarına oda ile ticaret yapabilmenin yolu açıldı. Ancak bu teklif meclise takıldı. Mehmet Geçioğlu ile Salih Talay karşı görüş bildirdi.

ÜYELER KARŞI ÇIKTI
Meclis üyesi Mehmet Geçioğlu, "Şimdi hem karar ve denetim organının içerisinde olup hem de bu odaya fatura kesen biri nasıl olacaksınız? Bu bizi sıkıntıya sokar" dedi. Salih Talay ise, "Buraya arkadaşım meclis üyesi olarak geldi diye tabak çanak satmayacak mı, inşaat ihalesi almayacak mı? Satmayacak arkadaşlar. Çok istiyorlarsa buraya gelmeyecek dışarıda ticaretler yapacaklar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO Meclisi'nden yanlışa geçit yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN