Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arıboğan: Sosyal girişimciler olun

Final Okulları'nın 'Tecrübeden Öğreniyoruz' söyleşilerine katılan Bilgi Üniversitesi Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, gençlere yeni fikirler üretmeleri tavsiyesinde bulundu

Giriş Tarihi: 19.11.2015
Arıboğan: Sosyal girişimciler olun
Adana Final Okulları, 'Tecrübeden Öğreniyoruz' söyleşilerinde Bilgi Üniversitesi Danışma Kurulu Başkanı, akademisyen, televizyon yorumcusu ve köşe yazarı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan'ı konuk etti. Arıboğan, Adana Final Okulları Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileriyle değişen dünyada değişen meslekler ile ilgili keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

DİJİTAL YAŞAM

Günümüz dünyasının artık dijital bir platform üzerinden yaşamını sürdürdüğünü söyleyen Prof. Dr. Arıboğan, "İdeallerimiz, amaçlarımız, farkındalıklarımız ve hatta sosyal sorumluluklarımız bile yaratılan değer yargıları ile bugünkü şeklini aldı. Bu yeni çağda insanlar, seçme özgürlüklerine etki edilerek satın almaya yönlendirildi. Medya gücü ve propaganda ile her şey sattırılabiliyor" dedi.

"İYİ FİKİRLER ÜRETİN"
Girişimciliğin altın çağını yaşadığını anlatan Prof. Dr. Arıboğan, "Dijital dünyanın ev sahipleri siz gençlersiniz. Sizin üreteceğiniz fikirler bizde yok. İnsanların yeni hayat formlarına göre yeni meslek grupları oluşmaya başladı ve iyi bir fikir üreten birisi günün birinde dünyanın en önemli ve zengin insanlarından biri olabilir" diye konuştu. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Arıboğan'a Adana Final Okulları Kurucusu Şevket Ertem tarafından günün anısına bir teşekkür hediyesi takdim edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arıboğan: Sosyal girişimciler olun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN