Türkiye'nin en iyi haber sitesi

DABB'da hayata hazırlık kursları

Başkanlığını Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in yaptığı Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği'nin başlattığı meslek edindirme kursları yeni dönemde de devam ediyor

Giriş Tarihi: 20.11.2015
DABB'da hayata hazırlık kursları
BAşkanlığını Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in yaptığı Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği'nin (DABB) Mersin'de istihdama katkı sağlamak amacıyla başlattığı meslek edindirerek hayata hazırlama kursları yeni dönemde de sürüyor. Başkan Soner Çetin, "Her şey istihdama katkı için. Vatandaşlarımızı hayata hazırlıyoruz" diye konuştu.

İSTİHDAMA KATKI İÇİN
Mezitli Kaymakamlığı ile işbirliği yaparak mesleki beceri kazandırmak amacıyla kurslar düzenleyen DABB, mefruşat ve rölyef kursları ile yeni dönemi başlattı. Geçen yıldan beri istihdama destek olduklarını belirten Soner Çetin, "Biz istihdama ve vatandaşlarımıza bir nebze dahi olsa katkıda bulunmanın çabası içindeyiz. Geçen dönem yüzlerce vatandaşımız sertifika alarak meslek sahibi oldu" diye konuştu. DABB'ın Tece beldesindeki eğitim merkezinde kursiyerleri ders görürken ziyaret eden Başkan Soner Çetin yoğun ilgiyle karşılaştı. Kursiyerler kendilerine böyle bir imkân sunulduğu için Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e teşekkür ettiler. Kursların bir diğer amacının da vatandaşları sosyal hayata kazandırmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak olduğu ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DABB'da hayata hazırlık kursları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN