Simdi tam zamanı

Fener maçı öncesinde para sıkıntısı yaşayan Mersin İdmanyurdu zorda. Başkan Ali Kahramanlı, "Acil olarak 3-4 milyon liraya ihtiyaç var. Şimdi destek zamanı" dedi

Giriş Tarihi: 21.11.2015
Simdi tam zamanı
Mersin İdmanyurdu'ndaki başkanlık görevini bırakmak isteyen ancak genel kurulda hiç kimsenin yönetime talip olmaması üzerine zorunlu olarak başkanlık görevinedevam kararı alan Ali Kahramanlı, paralarını alamayan futbolcuların antrenmana çıkmamasını değerlendirirken, "Bu takım bu hallere düşmemeliydi. Bu kentin dinamikleri zamanında desteğini vermiş olsa bu sıkıntıları çekmezdik. Bugün çok önemli bir maça çıkıyoruz ancak futbolcularımızın aklı ödenmeyen paralarında. Hepsine hak vermemek elde değil. Acil olarak 3-4 milyon liraya ihtiyacımız var. Bu para bulunduğu takdirde acil sorunları çöz

ALEV TOPUNA DÖNÜŞÜR

Mersin İdmanyurdu başkanlığını bugüne kadar her türlü zorluğu göğüsleyerek sürdürdüğünü, sağlığından olma pahasına ve kazancının önemli bölümünü kulübe harcadığını söyleyen Başkan Ali Kahramanlı, "Elimden gelen her şeyi yaptım. Bu uğurda sağlığımı verdim. Kalp hastası oldum. Ama vicdanen rahatım. Gönül ister ki, bu görevi bir tek Ali Kahramanlı olarak değil, onlarla, yüzlerce, binlerce Ali Kahramanlı olarak sürdüreyim. Ama gelinen noktaya baktığımızda hep yalnız kaldık, hep tek başına hareket etmek zorunda bırakıldık. Son genel kurulun ardından Mersin Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve eski bakanımız Lütfi Elvan destek konusunda bir ateş yaktılar. Dileğimiz bu ateşin hızla büyümesi ve kocaman bir alev topuna dönüşmesi" diye konuştu.
Aklı ödenmeyen paralarında olan futbolcuların düşünce olarak bugün konuk edecekleri Fenerbahçe maçına hazır olmadığının altını çizen Başkan Kahramanlı şöyle dedi: "Futbolcularımızın Fener maçı öncesi içerideki alacaklarının bir kısmını ödememiz gerekiyordu ancak yapamadık. 3-4 milyon liraya acil ihtiyacımız var. Bu kentte yaşayanlar, gönlü Mersin İdmanyurdu için atanlar, bu memlekette kazananlar eğer destek vermek istiyorsanız şimdi tam zamanı. Hep birlikte hareket eder ve elimizi cebimize atarsak acil ödenmesi gereken borçlarımızı öder ve ligde yolumuza devam ederiz. Aksi halde gerçekten bu trenin yol alması çok zor. Yarın çok geç olabilir. İş işten geçtikten sonra ah, vah etmek kimseye bir yarar getirmez. Bu kulübün başkanı olarak kentin tüm dinamiklerini göreve çağırıyorum."
Mersin İdmanyurdu'nun başarısı için bugüne kadar elinden gelen tüm gayreti gösterdiğini belirten Kahramanlı, "Şimdi hepimiz şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz gerek. Mersin İdmanyurdu oyuncusuna borçlu kalmamalı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Simdi tam zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN