Anadolu'nun en büyük kitap fuarı

Giriş Tarihi: 22.11.2015
Anadolu'nun en büyük kitap fuarı

Anadolu'nun en büyük kitap fuarı olma özelliği taşıyan Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarı açıldı. Fuar, 29 Kasım’a kadar kitap kurtlarına açık olacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Anadolu'nun en büyük kitap ve kültür fuarı açıldı. Açılış konuşması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, şiirin başkenti Kahramanmaraş'ta böylesine anlamlı bir organizasyona imza attıklarına dikkat çekerek, "Bizim için bir eksikliği daha gidermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

"GÜZEL İŞLER PEŞİNDEYİZ"
Necip Fazıl Kısakürek'in sözlerini hatırlatan Başkan Erkoç, "Üstat, 'Birçok eser ortaya koydum, birçok şiir kaleme aldım, düzinelerce yazı yazdım ama hiçbiriyle övünemem. Övünecek bir şeyim varsa o da Maraşlı olmamdır' der. Kahramanmaraş bir ilim, irfan ve sanat şehridir. Bu anlamda kente yapılan her şey yakışıyor. Biz özellikle kültür ve sanat şehri Kahramanmaraş'ta kültüre dair, kitaba dair, okumaya dair güzel işler yapma peşindeyiz" diye konuştu.

MÜKEMMEL BİR FUAR

Başkan Erkoç'un konuşmasının ardından kürsüye gelen onur konuğu yazar Ahmet Taşgetiren, "Böylesine anlamlı ve mükemmel bir fuara onur konuğu olarak davet edilmekten büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Bizler Kahramanmaraş'ın bağrından çıkan ilim, irfan sahiplerini ve yazarları okuyarak yetiştik. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza okumalarını tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu. Yazar Abdurrahman Dilipak da, okumanın önemine işaret ederek, "Bir siyasetçinin okuduğu şiir yüzünden, bir ülkenin geleceği değiştiği ve gelişti. Yüce Allah'ın ilk emri 'Oku'dur. Bunun için okumalıyız" dedi. Fuarın konuklarından Azerbaycan milletvekili ve yazar Ganire Paşayeva, böylesine anlamlı bir organizasyona davet edilmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, "Türkiye, başta Azerbaycan olmak üzere bütün Müslüman Türk devletlerinin baş tacıdır. Türkiye ne kadar güçlü olursa bizler de o kadar mutlu ve sevinçli olmaktayız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anadolu'nun en büyük kitap fuarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN