Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaplanlar yerine şempanze sevdiler

Giriş Tarihi: 23.11.2015
Kaplanlar yerine şempanze sevdiler
Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde yaşayan Bengal kaplanlarının sayısı 17'ye yükseldi. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da dördüz doğan kaplanları tanıtmak için ünlü sanatçı Niran Ünsal'ın da katılımıyla basın toplantısı düzenleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, tanıtım toplantısı terör olayları nedeniyle geciktiği için büyüyen yavru kaplanlar yerine tehlikeli olmayan şempanze, deve ve lama yavrularını sevip besledi.

17 KAPLAN OLDU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi'nde barınan ve dünyada nesli tükenmekte olan Bengal kaplanlarının dördüz yavrusu oldu. Geçen yıl da aynı cinsten başka bir kaplanın dördüz doğurmasıyla bahçedeki sayıları 17'ye yükselen kaplanların dünya genelinde sadece 3 bin 500 civarında yaşadıkları biliniyor.

SAYILARI ARTIYOR

Yavru kaplanların tanıtımını, ünlü şarkıcı Niran Ünsal ile birlikte yapan Başkan Şahin, "Gaziantep Hayvanat Bahçesi barındırdığı hayvan türü ve sayısı ile sadece ülkemizde değil, Avrupa'da da sayılı bahçeler arasında. Buradaki doğurganlık oranı yüzde 70-75 civarında" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaplanlar yerine şempanze sevdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN