Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç hafızlar ödüllendirildi

Başkan Seyfi Dingil, "Hafızlık eğitimini tamamlayan kız öğrencileri ve onları yetiştiren öğreticilerini tebrik ediyorum" dedi

Giriş Tarihi: 24.11.2015
Genç hafızlar ödüllendirildi
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, hafız olmaya hak kazanan kız öğrencileri yalnız bırakmadı. İskenderun Kemal-Seher Özkan Kuran Kursu'nda çıktıkları onurlu ve nurlu yolda eğitimlerini tamamlayarak hafız olmaya hak kazanan 11 kız öğrenciye düzenlenen törenle taçları giydirilip, belgeleri Başkan Seyfi Dingil tarafından takdim edildi. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "İskenderun, 11 hafız yavrumuzu yetiştirmiş olmakla Kuran'a olan muhabbetini ve bağlılığını bir kez daha ortaya koydu. Asırlarca Kuran'ın izinde ve rehberliğinde yönünü belirleyen ecdadımız bu mübarek kitabı hem okuyarak, hem de anlamaya çalışarak Peygamber efendimizin ümmeti olmaya layık olmak için büyük gayret sarf etmiştir" dedi.

ÖĞRENCİLER HEYECANLIYDI:
Mustafa Yazıcı Kültür Konservatuarı'nda düzenlenen taç giyme ve belge takdim törenine Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Diyanet İşleri Başkanlığı Temsilcisi Adem Kaya, Hatay İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, İlçe Müftüsü Mehmet Taştan, Kemal Seher Özkan Kuran Kursu eğitimcileri, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı. Törende öğrencilerin çok heyecanlı olduğu gözlendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç hafızlar ödüllendirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN