Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova'da bakan bayramı

Çukurova'nın lokomotif kentleri Adana, Mersin, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ın kabineye 4 bakan göndermesi, siyaset ve iş dünyası tarafından sevinçle karşılandı

Giriş Tarihi: 26.11.2015
Çukurova'da bakan bayramı
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, 64. Dönem Bakanlar Kurulu'nu açıklaması Çukurova'da coşkulu karşılık buldu. Adana, Mersin, Gaziantep ve Kahramanmaraş kabineye 4 isim göndermenin mutluluğunu yaşıyor. Mersin Milletvekili Lütfi Elvan ve Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek başbakan yardımcılığı görevine getirilirken, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı Çevre ve Şehircilik Bakanı, Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ise Kültür ve Turizm Bakanı oldu.

ADANA İÇİN BÜYÜK ŞANS

Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanı olması kentte sevinçle karşılandı. Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, "Sayın Bakanımız kent sorunlarını yakından ve gayet iyi bilmektedir. Şehrimize, her alanda katkı ve destek sağlayacağı inancındayım" dedi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, "Değerli milletvekilimizin kabinede olması Adana için çok büyük bir şans. Kentsel dönüşümde çığır açılacak" yorumunu yaptılar.

DİNAMİZM GELECEK

Gaziantep Milletvekili Mehmet Şimşek'in Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı olması sevinçle karşılandı. Şimşek'in ekonominin tepesinde yer alacak olmasından memnuniyet duyduğunu dile getiren işadamları, istikrarla birlikte Türkiye ekonomisinin Şimşek'in liderliğinde daha da büyüyeceğine inandıklarını belirtti. GSO Başkanı Adil Konukoğlu, yeni kabinenin büyük bir dinamizmle çalışacağına inandığını kaydetti.

YATIRIMLAR ARTACAK

AK Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'ın yatırımlardan sorumlu Başbakan Yardımcısı olması da Mersin'i neşelendirdi. Kent genelinde bayram havası eserken, yeni kabinenin Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyacak bir yapıda olduğunu belirten Mersin'deki odalar, sivil toplum örgüt temsilcileri, "Mersin başta olmak üzere ülkemizin her yerinde yatırımlar artacak. Sayın Elvan'ın söz verdiği projelerin hepsinin tek tek hayata geçeceğine tanıklık edeceğiz" diye konuştular. Kabineye bölgeden dört isim girmesi, özellikle iş dünyasında sevinçle karşılandı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Mahir Ünal'ın bakan olmasını, vatandaşlara tatlı dağıtarak kutladı. İSKUR Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kurtul, Borsa Başkanı A. Duran Balsuyu, OSB Başkanı Abdullah Çinkay, TSO Başkanı Kemal Karaküçük, Arıkan Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arıkan ve Narteks Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı da Ünal'ı kutladı.

Kadir Kurtul (İSKUR Yönetim Kurulu Başkanı)

Sayın Mahir Ünal'ın bu anlamlı görevinde, kültür ve edebiyat şehri Kahramanmaraş'a çok büyük faydalar sağlayacağına inanıyorum. Bu kentin yetiştirdiği ender siyaset ve kültür insanı olan Ünal'ın bakanlık görevine atanmasının birçok alanda büyük katkısı olacağı inancındayım.

A. Duran Balsuyu (Borsa Başkanı)

Kahramanmaraş'ın yıllardır özlemini duyduğu bakanlık hayali gerçekleşmiş oldu. 13 yıl aradan sonra Sayın Mahir Ünal'ın bu kentin milletvekili olarak bakanlık koltuğuna oturmasının yarattığı sevincimiz büyüktür. Ülkemize ve Kahramanmaraş'ımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Abdullah Çinkay (OSB Başkanı)

Sayın Mahir Ünal'ın birikimi, tecrübesi ve azmiyle kabinenin en başarılı bakanlığını yapacağına inanıyorum. Kent sanayicisi olarak her daim gurur duyduğumuz Sayın Ünal'ın yeni görevi bizlerin göğsünü bir kez daha kabartmıştır. Hayırlı olsun diyorum, kendisiyle gurur duyuyoruz.

Kemal Karaküçük (KMTSO Başkanı)

Bu ülke için çalışan insanlardan milletvekilimiz Mahir Ünal'ı yeni kabinede bakan olarak görmek bizleri çok mutlu etti. Kahramanmaraş'a büyük katkıları olduğuna inandığım Sayın Mahir Ünal'ın yeni görevi sadece Kahramanmaraş için değil ülkemiz için büyük kazanç olmuştur.

Mahmut Arıkan (Arıkan Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı)

Mahir Ünal bey makamını ve görevini çok başarılı bir şekilde yaparken, hem bu kente hem de bu ülkeye büyük katkıları olacaktır. Sayın Ünal yıllardır zaten kentimize ve ülkemize bir bakan daha fazla hizmet etmiştir. Yeni görevinde başarılar diliyorum. Allah muvaffak etsin.

Mustafa Narlı (Narlı Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı)

Sayın Mahir Ünal yıllardır Kahramanmaraş'a ve ülkeye ve görev aldığı hükümetlere önemli destekler vermiş bir insandı. Kentimiz adına büyük mutluluk duyduk. Bakanlık hayalimiz Mahir Ünal ile gerçekleşti. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza teşekkür ediyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova'da bakan bayramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN