Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dezavantajlı bireylere oryantasyon eğitimi

Giriş Tarihi: 29.11.2015
Dezavantajlı bireylere oryantasyon eğitimi
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, engellilere hizmet vermeye aralıksız olarak devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen İSKEP projesi kapsamında Katiphan'da başlayan oryantasyon eğitimleri bir hafta sürecek. Programda alanında uzman isimler çeşitli eğitimler verecek.

BİR HAFTA SÜRECEK

Eğitimin başlangıcında açılış konuşmasını yapan Engelliler Şube Müdürü ve İSKEP Proje İl Koordinatörü Mehmet Fatih Akşam, eğitimin 6 gün boyunca devam edeceğini ifade ederek, "İSKEP projesi kapsamında yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde dezavantajlı bireylerden engeliler, yoksullar ve çalışan çocukların ebeveynlerine yönelik oryantasyon ve iş hayatına hazırlık eğitimimiz bir hafta boyunca devam edecek.

UZMANLARDAN EĞİTİM

Günde üç saat sürecek eğitimlerde İŞKUR uzmanı tarafından İş Arama Teknikleri, İşveren Gibi Düşünmek, Piyasa Taleplerini Anlamak, Dezavantajlı Bireyler İçin İŞ- KUR Hizmetleri, Yerel İşgücü Piyasasında İş Fırsatları ve İlde Yükselen Trendler eğitimi verilecek. Ayrıca İl Milli Eğitim, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü uzmanı ve İSKEP Proje İl Koordinatörü tarafından eğitimler verilecek. Sırrıberk ARSLAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dezavantajlı bireylere oryantasyon eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN