Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlgi görmeyen kitap fuarı

Giriş Tarihi: 30.11.2015
İlgi görmeyen kitap fuarı

Mersin'de açılan kitap fuarı beklenen ilgiyi görmedi. Açılış törenine protokol mensuplarının dışında gelenlerin sayısı yok denecek kadar azdı. Stantlardaki kitaplar yalnız kaldı

merkezli CNR Expo isimli bir firma tarafından Mersin Yenişehir Fuar Merkezi'nde açılan CNR Kitap Fuarı beklentilerin aksine beklenen ilgiyi göremedi. Fuara katılan yayınevleri, kilometrelerce yol kat ederek geldikleri Mersin'de fuarın ilk gününde resmen şok yaşadıklarını belirterek, "CNR Expo yeterli tanıtım yapamamış. Bu yüzden de katılımcıların ilgisi beklenenin çok altında oldu. Böyle olacağını bilsek fuara katılmazdık" dedi.

YAŞANAN OLUMSUZLUKLAR

Kitap fuarı kapılarını açtığı günden itibaren yaşanan olumsuzlukları ile adını duyurdu. Açılış törenine katılan protokol mensupları kitap dolu stantları gezdi ancak halkın katılımı yok denecek kadar azdı. Mersin Valisi Özdemir Çakacak, okumanın önemine dikkat çekerek, gelişmiş ülkelerin bilginin önemini kavrayarak ve bu doğrultuda kitap okuyarak kalkındığının altını çizdi. İl stantları gezerken, fuardaki kitaplardan çok yaşanan olumsuzluklar göze çarptı.

YAYINEVİ SAHİPLERİ ÜZÜLDÜ

Kentin farklı noktalarındaki okullarda eğitim gören öğrenciler kitapları incelemek için geldikleri Yenişehir Fuar Merkezi'nde resmen unutuldu. Kendilerine, yanlarında getirdikleri kitapları okuyacak sağlıklı bir alan sağlanamayan öğrenciler, çareyi yere oturmakta buldu. Oturdukları yerde kitap okumaya çalışan öğrenciler zor anlar yaşadı. 85 stantlı fuara canlılık katması için davet edilen 40'a yakın yazar imza gününe beklenen ilgi gösterilmeyince yayınevi sahipleri üzüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlgi görmeyen kitap fuarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN