Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MTSO'da 130'uncu yaşını kutlayacak

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Aralık ayında 130'ncu kuruluş yıldönümünü kutlayacak. Mersin ise 2016'da ev sahipliği yapacağı dünyanın en önemli turizm forumuna hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 30.11.2015
MTSO'da 130'uncu yaşını kutlayacak
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) 18 Aralık tarihinde 130'ncu kuruluş yıldönümünün kutlanacağını belirten MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, "Dünyanın en önemli turizm forumlarından biri olan MEDİ-TOUR 2016 Mersin'de yapılacak. 23 ülkenin turizm bakanları, resmi yetkilileri ve sivil toplum kuruluşları, özel acente ve tur operatörleri Mersin'de olacak" dedi.

EN BÜYÜK İKİNCİ KENT

MTSO'nun çalışmalarından bahseden Aşut, Mersin'in ihracat ve ithalat alanında önemli zenginliklere sahip olduğuna işaret etti. Aşut, "Dış ticarette İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en büyük ikinci dış ticaret kenti olan Mersin, Akdeniz'de ülkemizin en büyük limanıdır. Vergi verme miktarı ve oranı kriter olarak alındığında Mersin, ülkemizin en büyük 6'ncı ekonomisidir" diye konuştu.

MEDİ-TOUR 2016 MERSİN'DE

Mersin'in barındırdığı özellikleriyle bir turizm kenti olduğuna dikkat çeken Aşut, dünyanın en önemli turizm forumlarından biri olan MEDİ-TOUR 2016'nın Mersin'de organize edileceğini anımsattı, "Bu Türkiye'ye ve Mersin'e duyulan güvenin göstergesidir. 23 ülkenin turizm bakanları, sivil toplum kuruluşları, özel acente ve tur operatörleri Mayıs 2016'de Mersin'de olacak" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MTSO'da 130'uncu yaşını kutlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN