Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÇDSO Hacı Sabancı'yı film müzikleriyle andı

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, ÇDSO'nun kuruluşunda büyük emeği olan işadamı Hacı Sabancı'yı, ölümünün 17. yıldönümünde ünlü Hollywood filmlerinin müzikleriyle andı

Giriş Tarihi: 1.12.2015
ÇDSO Hacı Sabancı'yı film müzikleriyle andı
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), işadamı Hacı Sabancı'yı, ölümünün 17. yıldönümünde İstanbul'da düzenlenen geleneksel konserle andı. Orkestranın kuruluşunda büyük emeği olan Hacı Sabancı'yı anma konseri Sabancı ailesinin yanı sıra seçkin bir dinleyici topluluğunu Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda buluşturdu. ÇDSO Genel Sanat Yönetmeni ve Daimi Şefi Emin Güven Yaşlıçam'ın yönettiği konserde, kült filmlerin müzikleri seslendirildi.

TEBESSÜMLE ANILSIN

Sabancı ailesi tarafından bu yıl 16'ncı kez organize edilen Hacı Sabancı'yı Anma Konseri öncesinde kürsüye gelen Hacı Sabancı'nın eşi Özcan Sabancı, "Biz çok mutlu bir aileydik. Sanata ve sanatçıya her zaman destek olduk. Eşim Hacı Sabancı, çok yoğun bir işadamı olmasına rağmen hem ailesine hem de çevresinde bulunan sevdiklerine hep zaman ayırdı. Onu bu akşam tebessümle anmanızı istiyorum. Onu unutmamız mümkün değil. Hep kalbimizde yaşıyor" dedi.

UNUTULMAZ FİLMLER
Özcan Sabancı'nın konuşmasının ardından programa geçildi. ÇDSO Daimi Şefi Emin Güven Yaşlıçam yönetiminde sahneye çıkan ÇDSO, James Bond, Titanic, Baba, Love Story, Yıldız Savaşları gibi geniş kitlelerin içine işlemiş yapıtların film müziklerini seslendirdi. Konseri yaklaşık 700 davetli izledi. Özcan Sabancı, kızı Demet Çetindoğan ve oğlu Ömer Sabancı'nın ev sahipliği yaptığı gecede Ekmeleddin İhsanoğlu, İlber Ortaylı, Ajda Pekkan, Erol Evgin ve İzzet Günay gibi isimler de vardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇDSO Hacı Sabancı'yı film müzikleriyle andı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN