Yazarlar Mersin'de okurlarla buluştu

Giriş Tarihi: 3.12.2015
Yazarlar Mersin'de okurlarla buluştu

Mersin'de açılan kitap fuarına katılan yazarlar okurlarıyla buluşmaya başladı. MEYAD Başkanı Rüştü Aydın, fuarı desteklediklerini söyledi

ve 28 Kasım'da kapılarını açan Mersin Kitap Fuarı'nda, yazarlar okurlarıyla buluşmaya başladı. Fuarı ziyaret ederek binlerce kitabı inceleme fırsatı bulan ve okumak istedikleri kitaplara kavuşan okurlar, imza günleri sayesinde sevdikleri yazarlarla sohbet edip, aldıkları kitaplarını imzalatma fırsatı yakalıyor.

MUTLULUK VERİCİ

85 standın kurulduğu Mersin Kitap Fuarı'nda, okurlarıyla buluşan Nejmiye Duru, 'İtiraf' isimli şiir kitabını sevenleri için imzaladı. Şiirle lise yıllarında tanıştığını kaydeden Duru, "Mersin Kitap Fuarı, kentin bir eksiğiydi. Fuarın bundan sonraki yıllarda da açılmasını istiyoruz. Daha önceden de imza günleri düzenlemiştim. Okurların kitaplarıma ilgi duymaları mutluluk verici" dedi. Fethiye'de yaşadığını ve fuar için Mersin'e geldiğini ifade eden Coşkun Karabulut ise ilk kitabını 25 yıl önce bu kentte yayınladığını dile getirdi. 'Pılı Pırtı Şiirler' isimli kitabının 11'inci yayını olduğunu aktaran Karabulut, şunları söyledi: "10'uncu çalışmam, 'Kolay Görünen Zor: Şiir' isimli şiir kitabımdı. Bu kitabımda 20 yıllık şiir birikimimi kaleme almıştım. Özellikle öğrencilerin büyük ilgisi var."

"DESTEKLİYORUZ"
Mersin Yazarlar Derneği (MEYAD) Başkanı Rüştü Aydın, fuarı desteklediklerini vurguladı. Fuarda Türkiye çapındaki önemli yazarların okurlarla bir araya gelmesinin sevindirici olduğuna işaret eden Aydın, "MEYAD üyesi 30 yazarımız başta olmak üzere birçok yazar fuara katılıyor.Buradaki okuma ve yazma heyecanını gündemde tutmak için bu tür organizasyonları destekliyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yazarlar Mersin'de okurlarla buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN