Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Liderin duyguları çevresine yansır'

Giriş Tarihi: 5.12.2015
'Liderin duyguları çevresine yansır'

Çukurova Genç İş Adamları Derneği üyelerine stresle başa çıkma taktikleri veren Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı Bülend Balcıoğlu, "Yöneticilerin duygu durumu çalışanlarını etkiler" dedi

Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), üyelerine yönelik düzenlediği Gelişim Atölyeleri'nde bu kez 'stres' ele alındı. TMI Türkiye'den Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı Bülend Balcıoğlu, Çukurova GİAD üyelerine stresle ilgili önemli bilgiler aktardı. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, stresin günlük yaşamda tüm insanların savaşmak zorunda kaldığı istenmeyen bir durum olduğunu söyledi. Çukurova GİAD'ın Adana için çok önemli projeler hayata geçirdiğini hatırlatan Başkan Sakarya, "Biz günlük iş yaşantımızın yanı sıra Adana için hayata geçirdiğimiz büyük projelerde de mutlaka strese gireriz. Bu stresin nedeni belki çoğu kez zaman darlığı oluyor. Belki de Adana'ya hizmetin heyecanıyla sadece kendimiz stres oluyoruz. Bu toplantımızda 2016'da yıl boyu uygulayacak taktikleri aldık" dedi.

DUYGU DURUMU ÖNEMLİ

Yaklaşık 2 saatlik sunum yapan Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı Bülend Balcıoğlu, stresin özellikle zaman sıkıntısı çekildiğinde kendini gösterebildiğine bildirdi. Balcıoğlu, "Şirketlerin yöneticilerinin duygu durumu çalışanlarına yansır. Bir lider ne kadar eğlenceli, ne kadar soğukkanlı olabiliyorsa, mizah duygusunu kullanmada ve tepki kontrolünde ne kadar başarılı oluyorsa, bu durumu çalışanlarına da olumlu olarak yansır" diye konuştu.

TEŞEKKÜR BELGESİ
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, üyelere seminer veren Bülend Balcıoğlu'na teşekkür belgesi takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Liderin duyguları çevresine yansır'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN