Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Halkın yüzüne bakamaz olduk"

Çukurva Belediye Meclis Üyesi MHP'li İsmail Hakkı Gözübatık, seçim döneminde verdiği sözleri tutmayan Hüseyin Sözlü yüzünden kimsenin yüzüne bakamaz olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 8.12.2015
Halkın yüzüne bakamaz olduk
30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve çekirdek kadrosuyla birlikte seçim çalışmalarına katılan Çukurova Belediye Meclisi'nin MHP'li üyesi İsmail Hakkı Gözübatık, seçmenlerinin yüzüne bakamaz hale geldiğini söyledi. Yaşadığı olaylara isyan eden ve Başkan Hüseyin Sözlü'den, seçim öncesinde verdiği sözleri tutmasını isteyen Gözübatık, "İnanın kimsenin yüzüne bakacak halimiz kalmadı. Ne söz verdik se yalan çıktı" dedi.

BAŞKAN ÇETİN'E TEŞEKKÜR

Seçim öncesi verilen sözlerin durumunu konuşmak için MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye ulaşamadığını belirten Gözübatık, geçtiğimiz Cuma günü yapılan Çukurova Belediyesi Meclisi toplantısında veryansın etti. Sözlü'nün söz vermesine rağmen yapmadığı Salbaş Stadı'nı CHP'li Belediye Başkanı Soner Çetin'in tamamladığını belirterek, "Büyükşehir'in sorumluluğundaki yeri ilçe belediyesi yapıyor. Bu yüzden Başkan Çetin'e teşekkür ederim" dedi. Çukurova'da yerel seçimlerde Seçim Komitesi Başkanı olarak çalıştığını belirten Gözübatık, "Hüseyin Sözlü ve eski MHP GİK Üyesi ve Genel Başkan Yardımcısı Murat Şefkatli, TÜ- YAP Genel Müdürü Burak İnceoğlu ve ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Tahir Avşar'dan oluşan çekirdek kadro ile birlikte hareket ettik. Halka vereceğimiz sözleri birlikte belirledik. Ben tek başına çıkıp kimseye bir söz vermiş değilim. Verilen sözlerin hepsi Sözlü ve AR-GE ekibinin ağzından çıkan sözler" diye konuştu.

SÖZLÜ'YE DEĞİLSE KİME?

Seçim döneminde halkın karşısına çıkıp, "Ha ben ha meclis üyelerimiz. Onların verdiği söz benim sözümdür" diyen Başkan Sözlü'nün bu sözlerini çok çabuk unuttuğunu da öne süren Gözübatık şöyle dedi: Ben de bu söze inanarak vatandaşa, 'Bin sıkıntınız olursa ben Sözlü'ye iletirim. Sorunu çözeriz' dedim. Çünkü Başkan Sözlü'nün sözüne güvenerek vatandaşla muhatap oldum. Ama hiçbir söz yerine gelmiyor. Ben Sözlü ile görüşemiyorum bile. Seçmenin karşısına çıkacak yüzüm yok.

GURURUMU KURTARDI
Çukurova ilçesinde tek bir stat bulunmadığını, var olan Salbaş Stadı'nın ise modern görünümlü ama atıl durumda olduğunu vurgulayan Gözübatık, "Burayı Çukurovalı gençlere kazandırmak için Başkan Sözlü ve ekibinden söz aldım. 'Tamam' dediler. Büyükşehir stadın çevresine bir duvar çekip gitti. Bir daha da gelmedi. Çaresiz kaldığımı anlayan Başkan Soner Çetin talimat verdi ve stat tamamlandı. MHP'li bir meclis üyesi olarak üzüldüm. Gururumu CHP'li Başkan kurtardı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Halkın yüzüne bakamaz olduk"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN