Kadın üyelere başkan desteği

Giriş Tarihi: 9.12.2015
Kadın üyelere başkan desteği

Kadınları hayata katan kadın derneklerinin yöneticileri ile İskenderun Belediyesi, "Kadınlar Güçleniyor, Hatay Güçleniyor" protokolü imzaladı

Sivil toplum diyalogu parolası ile hareket eden kadın meclis üyeleri ve kadın derneklerinden oluşan heyet İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil'i ziyaret ederek "Kadınlar Güçleniyor, Hatay Güçleniyor" protokol metnini imzalattılar. Aralarında Belediye Meclis Üyesi Gülden Özdemir ile Müge Kılınç'ın da bulunduğu üyeler, 'Kadınlar kent yönetimine eşit katılıyor' prensibi ile hareket ettiklerini belirterek, "Kadınların Etkin Katılımı İçin Yerel Fırsatlarının Artırılması Projesi" hakkında da Başkan Seyfi Dingil'e açıklamada bulundular. Projenin desteklenmesi konusunda İskenderun'un katkısının çok önemli olduğuna vurgu yapan kadınlar, "Biz Hatay ve ilçelerinde hizmet veren yerel yönetimler ile hak temelli çalışmalar yapan kadın örgütleri ve grupları olarak kadınların her alanda güçlenmelerini sağlayarak yerelde etkin katılımları artırmak üzere yerel yönetimlerle iletişim içerisinde ortak çalışma kültürünü oluşturmak ve yaymak amacıyla bir araya geldik. Bu protokol çerçevesinde belediyelerimizle kadınların yaşamlarını kolaylaştıracak birimlerin oluşturulması konusunda işbirliği yapmayı hedefliyoruz" dedi.

BİRLİKTE MÜCADELE
Kadınların aktif olarak politikanın içinde olmasının ülke gelişimine pozitif bir güç sağlayacağını belirten Başkan Seyfi Dingil, "Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinilirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın üyelere başkan desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN