Türkiye'nin en iyi haber sitesi

27 ameliyat geçirdi hayattan kopmadı

Giriş Tarihi: 10.12.2015
27 ameliyat geçirdi hayattan kopmadı
Gaziantep'te 3 yıl önce evinde kaza sonucu çıkan yangında vücudunun yüzde 70'i yanan 36 yaşındaki üç çocuk annesi Fatma Şakzucu, çocukları için hayata sımsıkı sarıldı, adeta küllerinden yeniden doğdu. 5 ay boyunca yoğun bakımda yaşayan Fatma Şakzucu, yeniden ayağa kalkabilmek için tam 27 ameliyat geçirdi. Talihsiz kadın el sanatları ve bilgisayar kursuna giderek yaşama tutundu.

27 AĞIR AMELİYAT
Çıkan yangında ağır yaralanan talihsiz anne kaldırıldığı hastanenin yoğun bakım servisinde inatla yaşama tutundu. 27 ağır ameliyat geçiren, 2 parmağı kesilen Fatma Şakzucu, "Yoğun bakımda sürekli olarak kızlarımı düşündüm. Onların hayali gözlerimin önünden hiç gitmedi. Onlara yeniden sarılabilmek, onlarla vakit geçirmek, onların büyüdüğünü görmek bana güç verdi, ayağa kalkmamı sağladı" dedi.

ÇOCUKLAR KORKTU
Hastaneden çıktığında insanların özellikle de çocukların kendisini gördüğünde korkup kaçtıkları söyleyen Şakzucu, "Uzun süre içime kapanık yaşadım. Dışarı çıktığımda çocuklar, insanlar ürkerek kaçardı. Bu süreci aşmak için el sanatları kursuna gittim. Hocalarım benimle çok ilgilendi ve hayata bağlandım. Ayrıca aile psikologumuz sayesinde yaşadığımız kötü anıların izlerini silmeye başladım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
27 ameliyat geçirdi hayattan kopmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN