Türkiye-Ortadoğu bağları koparılamaz

Giriş Tarihi: 10.12.2015
Türkiye-Ortadoğu bağları koparılamaz
AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, A Haber'de yayınlanan Kadraj programına katılarak dış politikadaki son gelişmeleri değerlendirdi. Milletvekili Talip Küçükcan, Ortadoğu'da büyük bir rekabetin sürdüğünü, enerji kaynaklarının kontrolü için çaba sarf edildiğini, DAEŞ ile mücadeleye yeni ülkelerin katıldığını belirterek, dış müdahalelerin bölgesel sorunlara çözüm üretmediğini tam tersine daha da derinleştirdiğini ve karmaşıklaştırdığını söyledi.

TÜRKİYE SOYUTLANAMAZ
Özellikle Rusya ile İran arasında üstü örtülü bir ittifak olduğunu, İran'ın Irak yönetimini de etkileyip Musul'da askeri eğitim amaçlı bulunan Türk askeri kuvvetleri aleyhine açıklamalar yaptığını kaydeden Küçükcan, "Türkiye bölgeden soyutlanmak isteniyor. Sınırlarımızda PYD kontrolünde bir hat oluşturulmasının istendiği açık. Böylece Türkiye'nin Ortadoğu'ya açılan kapıları kapatılmış olacak" dedi.

TEKELİ KAYBETMEMEK İÇİN

Türkiye'nin buna seyirci kalamayacağını vurgulayan Talip Küçükcan, "Rus savaş uçakları Suriye'de DAEŞ ile savaşıyor görünüyor ama terör unsuru barındırmayan Türkmen bölgelerini bombalıyor. Asıl amacı elinde bulundurduğu doğalgaz enerji tekelini kaybetmemek. Türkiye'yi enerji koridoru olma konusunda devre dışı bırakmak ve Doğu Akdeniz doğal gazını da kendi üzerinden dünyaya pazarlamak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye-Ortadoğu bağları koparılamaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN