Erbil çıkarması

Giriş Tarihi: 11.12.2015
Erbil çıkarması

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantepli işadamlarına Kuzey Irak'ın Erbil kentinde yatırım yapmak için çok önemli fırsatlar olduğunu söyledi

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık'ın öncülüğünde gerçekleştirilen Erbil iş gezisine katılan firma yetkilileri, Erbil Valisi Nevzat Hadi'nin yanı sıra, Iraklı işadamlarıyla ikili görüşme yaparak sektörlerini anlattı. Bu ülkeyle iş yapanların yanı sıra ilk kez ihracat planlayanların da katıldığı iş gezisinde, Irak pazarı hakkında çeşitli bilgiler de verildi. Başkan Bartık, "Erbil İş Formu" öncesi düzenlenen törende, iki ülkenin geleceğe için çalıştıklarını söyledi.

ERBİL'İN İNŞAASINDA AKTİF ROL

Görüşmelerin verimli geçtiğini ve Gaziantep ve Erbil arasındaki ikili ilişkileri ticaretle pekiştirmeye çalıştıklarını vurgulayan Eyüp Bartık, "Erbil'de kat edeceğimiz daha çok yol var. Özellikle inşaat alanında daha iyi olabiliriz. Bununla ilgili inşaatçılarımızın Erbil'i iyi analiz etmesini bekliyorum. Erbil özelinde Irak'ın yeniden inşasında aktif rol almamız lazım" dedi.

"DİREK UÇUŞ İSTİYORUZ"
Bartık, Gaziantep'in ihracatının önemli bir bölümünü Irak'a gerçekleştirdiğini belirterek, böylesi önemli bir pazara ulaşımın da hızlı olması gerektiğini ifade etti. Bu nedenle Gaziantep- Erbil arasında direkt uçuş olmasını istediklerini anlatan Bartık, uçuşlar için Türk yetkililerle görüşmelerinin sürdüğünü, aynı şekilde Irak tarafının da Erbil-Gaziantep arasında uçuş için harekete geçmesini beklediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erbil çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN