Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karadeniz'den kareler

Ünlü belgesel filmleri yönetmeni Varol Uzlu, Karadeniz'de karelediği birbirinden eşsiz fotoğraflarını Çukurova'da sergiledi. Açılışta konuşan Vali Mustafa Büyük, "Sanat toplumun seviyesini yükseltir" dedi

Giriş Tarihi: 11.12.2015
Karadeniz'den kareler
Mahalle Maçı ve Turnuva gibi belgesel filmleri ile bilinen ünlü yönetmen Varol Uzlu, Karadeniz fırtınasını Çukurova'da estirdi. Uzlu, Karadeniz'i ve kadınlarını anlatan 'Yeşilbigelerim' adlı fotoğraf sergisini Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi'nde açtı. 75 kareden oluşan sergide Karadeniz ve insanlarının saf güzelliği fotoğraf karelerine yansıdı.

TÜM GELİRİ EĞİTİME

Sergiden elde edilecek tüm gelirin çocukların eğitimine harcanacağı belirtilirken Vali Büyük, "Bu tür sanat etkinlikleri o şehrin seviyesini, algısını ve gelişmesini ortaya koyar" diye konuştu. SABAH Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu ise, "Karadeniz'de herkes biraz Temel biraz da Fadime'dir" derken Adanalı romancı Serpil Ciritci ise kadınlar üzerindeki baskı ve şiddete dikkat çekti.

KAPIMIZ SANATÇIYA AÇIK
"Sanata, sanatçıya kapımız da yüreğimiz de hep açık olacak" diyerek önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise, "Bir tek sergi salonu bile yokken şimdi 4 tane var. Dereleri, çayı, finduğu ve Temel'iyle Türkiye'nin dünyaya sunduğu bu güzelliği önce Akdeniz ve Adana görsün istedik" dedi.

7. KİŞİSEL SERGİSİ
Sergideki 75 fotoğrafın tual üzerine özel baskıyla yapıldığı öğrenilirken 7. kişisel sergisini açan Varol Uzlu, büyük heyecanı yaşadığını ifade ederek, konuklarına birbirinden eşsiz fotoğraflarını tek tek anlattı. Vali Büyük, Karadeniz'in güzelliği karşısında bir kez daha büyülendiğini belirterek, "Sanat toplumun seviyesini yükseltir" dedi.

KURDELEYİ BİRLİKTE KESTİLER
Serginin açılış kurdelesini Vali Mustafa Büyük, Çukurova Kaymakamı Ali Özkan, Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, SABAH Gazetesi Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu ile fotoğraf sanatçısı Vurol Uzlu birlikte kesti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karadeniz'den kareler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN