Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yüreğir'e hizmet beni mutlu ediyor'

İlçenin yüzde 90'ında yol çalışmalarını tamamladıklarını söyleyen Başkan Çelikcan, "Vatandaşa hizmet etmek beni mutlu ediyor" dedi

Giriş Tarihi: 12.12.2015
'Yüreğir'e hizmet beni mutlu ediyor'
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ilçede yolların yüzde 90'ını tamamladıklarını söyledi. 'Yol medeniyettir' bilinci ile hareket ettiklerini belirten Başkan Çelikcan, Yüreğir'de yol sorunun kendi dönemlerinde tarih olduğunu dile getirdi. Solaklı Mahallesi'nde yeni imara açılan yerlerde yapılan yol çalışmalarını ve Yunusoğlu Mahallesi'nde yapımı tamamlanan yolları inceleyen Başkan Çelikcan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KALİTE YÜKSELİYOR

Vatandaşları kışın çamurdan, yazın ise tozdan kurtardıkları için mutlu olduklarını belirten Başkan Çelikcan, "Yüreğirli vatandaşlarımıza hizmet etmek beni mutlu ediyor. Ecdadımızın yola verdiği önemin farkındayız. Bizde vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 7 yılda toplamda 450 bin ton sıcak asfalt, 1 milyon 100 bin metrekare sathi kaplama ve 500 bin metrekare kilitli parke çalışması yaptık" dedi. Karayolları standardında yollar yaptıklarını belirten Çelikcan, "Yeni aldığımız kombine sathi kaplama aracı bölgede bir ilk. Bu aracı mahalleye dönüşen köy yollarımızın ve yeni imara açılan yollarımızın asfaltlanmasında kullanıyoruz. Aynı anda hem bitümü ve mıcırı birlikte serdiği için yol çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerliyor" diye konuştu. Solaklı ve Yunusoğlu sakinleri, yollarının çok güzel olduğunu belirterek Başkan Çelikcan'a teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yüreğir'e hizmet beni mutlu ediyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN